Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

Filmy o świętych od sądeckiego „Promyczka”

PromykiFilmy o świętych dla dzieci przygotowało Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej „Promyczek”. Animacje przybliżają życiorysy i przesłanie najbardziej znanych świętych. Premiera odbyła się 27 października w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu o godz. 15.30. Filmy będzie można nabyć na pięciu płytach DVD.


Seria 60 filmów animowanych "O świętych dla dzieci" została zrealizowana przez Telewizję Włoską RAI TRADE. Wydawnictwo Promyczek zakupiło licencję na polską wersję językową, którą zrealizowała firma EUROCOM, zapraszając do współpracy ponad 30 aktorów. W rolę narratora wcielił się Piotr Fronczewski.

Posłuchaj (mówi mówi ks. Andrzej Mulka założyciel zespołu Promyczki Dobra i Dyrektor Wydawnictwa Promyczek:

Filmy przygotowane z myślą o najmłodszych (pięć płyt DVD) będą wkrótce dostępne w sprzedaży w sklepach Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej BIBLOS. Można je aktualnie nabyć na stronie www.sklep.promyczek.pl. Filmy są dostępne w dwóch wersjach, jako osobne części oraz jako pięciopłytowy album. Każda część oprócz 12 filmów o najbardziej znanych świętych Kościoła powszechnego zawierać będzie słynną "powtórkę z geografii" Jana Pawła II z 1999 roku i felietony przybliżające dzieciom jak powstają dubbingi i wypowiedzi znanych aktorów o świętych, a także teledyski Promyczków Dobra. 

Seria filmów „O Świętych dla dzieci” została objęta honorowym patronatem przez Prymasa Polski, Kardynała Józefa Glempa.

 

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=159