Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Lb 21, 4-9)
  Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2009-11-08
 1. Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w związku z Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym:

  W drugą niedzielę listopada br. Kościół w Polsce będzie po raz pierwszy przeżywał Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń, otoczmy serdecznym współczuciem chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku kierujemy wyrazy solidarności szczególnie do naszych sióstr i braci w wierze z indyjskiego stanu Orisa. W ostatnich miesiącach męczeńską śmierć poniosło tam dwieście osób, w tym księża i siostry zakonne. 25 tysięcy chrześcijan dźwiga tam dramat uchodźstwa, braku dachu nad głową, boleśnie odczuwając różne formy dyskryminacji, będącej źródłem cierpień duchowych i fizycznych. Nie zapominajmy też o prześladowanych Kościołach w Sudanie i Wietnamie. Pierwsi chrześcijanie oddawali życie za wiarę w Chrystusa – mówimy nieraz z podziwem. Tak jakoby dzisiaj było inaczej. Każdego roku za wiarę w Chrystusa ginie ok. 170.ooo osób czyli co 3 minuty na świecie ginie za wiarę w Chrystusa jeden chrześcijanin. Stąd DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM.
 2. Wypominki połączone z różańcem codziennie o godz. 17.3o
 3. W środę będziemy przeżywać 91 rocznicę odzyskania niepodległości. Przychodzimy na godz. 17.3o na wypominki narodowe i na Mszę św. Każdy polski dom wywiesza biało-czerwoną flagę. Są do nabycia u harcerzy przy kościele.
 4. Od 11 do 17 listopada będziemy przeżywać Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły na afiszu.
 5. Również w środę na 17.3o przychodzą dzieci klas II z Rodzicami
 6. Wykłady dla diabetyków będą w czwartek w przychodni nr 4 obok szpitala  o godz. 16.oo
 7. W ub. tyg. pracował: Włodzimierz Mędżyk. Bóg zapłać. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr  2,  4,  6  przy ul. Raciborskiego oraz  bl. nr 2,  3,  4  przy ul. Chałubińskiego. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Mariola i Bogusław Stefanowiczowie, Władysława i Andrzej Kozakowie a na kapliczki: Jan Kwaśniewski, Czesława i Józef Sajkowie, Bogumiła i Jan Pogodowie. Bóg zapłać. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną złożoną na tacę i do banku.