Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 22 lipca 2017

    Wspomnienie św. Marii Magdaleny

    (Pnp 8,6-7)
    Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar...

Już 12 tys. zgłoszeń na Europejskie Spotkanie Młodych

TaizeDwanaście tysięcy młodych ludzi z różnych krajów świata potwierdziło już swój przyjazd do Poznania na Europejskie Spotkanie Młodych.

– Biorąc pod uwagę doświadczenie lat poprzednich, to bardzo duża liczba jak na połowę listopada – mówi KAI brat Marek ze wspólnoty z Taizè.


Bracia i wolontariusze od września prowadzą w Poznaniu Centrum Przygotowań do Europejskiego Spotkania Młodych, które 27 grudnia rozpocznie się w stolicy Wielkopolski. – Rozdaliśmy już ponad 100 tys. broszurek na temat spotkania, a dzięki współpracy z Archidiecezją Poznańską udało nam się zaangażować w jego przygotowywanie 158 parafii w Poznaniu i okolicach – podkreśla brat Marek. Od września bracia i wolontariusze organizują codzienną modlitwę ze śpiewem kanonów w jednym z kościołów położonych w centrum miasta i koordynują pracę parafialnych zespołów przygotowań.

Na spotkanie zgłosili się już młodzi z Francji, Portugalii, Włoch i Niemiec. – Przyjedzie bardzo dużo młodzieży z Ukrainy, są zgłoszenia z Białorusi i z Rosji – mówi brat Marek. Dodaje, że po 9 osób zgłosiło się z Turkmenistanu i z Uzbekistanu. – Jest nawet 12 zgłoszeń z Togo, republiki w zachodniej Afryce nad Zatoką Gwinejską – zauważa z uśmiechem.

Europejskie Spotkanie Młodych będzie dużym przedsięwzięciem logistycznym. Uruchomionych zostanie m.in. 20 specjalnych pociągów, dzięki którym młodzi bez problemu dostaną się do Poznania z okolicznych miejscowości – Gniezna, Środy Wlk. czy Kościana.

W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się tzw. weekend dla parafii. Członkowie parafialnych ekip przygotowań odwiedzą braci, by uzgodnić, ile osób zostanie przyjętych w poszczególnych parafiach miasta Poznania i okolic. W niedzielę za tydzień abp Stanisław Gądecki odprawi dla młodych Mszę św. w katedrze transmitowaną przez TVP Polonia, podczas której zaprosi młodzież przebywającą w różnych krajach świata do Poznania.

 

 

Źródło: KAI