Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na środę, 20 września 2017

    Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa

    (1 Tm 3,14-16)
    Piszę ci to wszystko spodziewając się przybyć do ciebie możliwie szybko. Gdybym zaś się opóźniał, [piszę], byś wiedział, jak należy...

Medal Dei Regno Servire za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej

Bp SkworcMedale za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej po raz pierwszy w historii zostaną wręczone w najbliższą niedzielę 22 listopada. Wyróżnienie może być przyznane osobom świeckim i konsekrowanym, a także instytucjom i osobom prawnym. Odznaczenie ustanowił biskup ordynariusz Wiktor Skworc, natomiast projekt medalu przygotował ks. Tadeusz Bukowski dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie.


Posłuchaj:

Z wnioskiem o przyznanie medalu do Biskupa Tarnowskiego może wystąpić proboszcz parafii, podobny wniosek może przedstawić także kościelna osoba prawna. Medal może być przyznany również bezpośrednio z własnej inicjatywy przez Biskupa Tarnowskiego. Medale będą przyznawane za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej...

Posłuchaj:

Medal został przygotowany w trzech wersjach: złoty, srebrny i brązowy.

Złote medale po raz pierwszy zostaną wręczone w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Biskup Tarnowski Wiktor Skworc wręczy je 5 osobom.

 

 

Źródło: RDN