Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

  Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

  (Rdz 9, 8-15)
  Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

2009-11-22
 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla i kończymy rok liturgiczny. Chrystusowi Królowi przekazujemy władzę nad nami na kolejny rok. Uczynimy to zwłaszcza po Mszy św. o godz. 12.oo, kiedy przed wystawionym Panem Jezusem w monstrancji odmówimy Litanię do Serca Jezusowego.
 2. Wypominki codziennie połączone z różańcem o godz. 17.3o, a o godz. 18.oo  Msza św.
 3. W przyszłą niedzielę - I niedziela Adwentu. Roraty w niedzielę  o  6.3o i o 18.oo, a w dni powszednie o godz. 18.oo. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 4. Jest jeszcze kilka miejsc na wyjazd młodzieży na Spotkanie Noworoczne Wspólnoty Taize do Poznania. Informacje u ks. Stanisława.
 5. W naszej parafii działa ogólnopolska akcja Szlachetna Paczka mająca na celu pomoc rodzinom potrzebującym. Wszelkie informacje dostępne na stronie www.szlachetnapaczka.pl i w gablocie ogłoszeń.
 6. W przyszłą niedzielę – po raz 5 – ty w Mielcu a 17 – ty w Polsce będą zbierane dary rzeczowe, a zwłaszcza ubrania, słodycze, zabawki, pomoce szkolne, środki czystości A PRZEDE WSZYSTKIM ŻYWNOŚĆ w ramach akcji POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ. Nie zbiera się pieniędzy. W naszej parafii na małym rynku na os. Szafera i przy kościele.
 7. Na budowie w ub. tyg. pracowali: 3 dni – Tadeusz Koluch, Marian Cukierda, Franciszek Halada,   2 dni – Stanisław Piątkowski, Bogusław Kolisz, Grzegorz Stokłosa, 1 dzień – Marek Radkowski, Elżbieta Wiącek, Grzegorz Jemioło, Stanisław Cichocki, Lesław Kapinos. Bóg zapłać. W tym tygodniu kończymy prace społeczne przy kościele. Gdyby ktoś jeszcze zechciał przyjść do pracy serdecznie zapraszamy na ten tydzień. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Eugeniusz Kania, Paterakowie, Czesława i Józef Sajkowie, Bogumiła Gibała i Adam Rudek, Wanda i Jan Starzykowie, Monika i Tomasz Szczodry, Kopalowie, Anna i Kazimierz Rusinowie, Danuta i Bogusław Chrobakowie a na kapliczki maryjne Dudkowie, Halina i Janusz Bielatowie, Janina i Edward Kusek, Marzena i Robert Węgrzynowie. Bóg zapłać. Prosimy też pamiętać o wywiązywaniu się finansowym za nieprzepracowane dniówki.
 8. Z naszej parafii zmarła Janina Antończyk lat 96. Pogrzeb jutro w Książnicach  o  godz. 13.oo. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.