Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Lb 21, 4-9)
  Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2009-11-29
 1. Rozpoczynamy czas Adwentu czyli czas oczekiwania na przyjście Mesjasza. Roraty w niedzielę o 6.3o i o 18.oo a w dni powszednie tylko o 18.oo. Pół godziny przed roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci zapraszamy na godz. 18.oo.  Będą mogły codziennie pobierać przygotowane kartki.
 2. W tym tyg. przypada w I piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan w pt. po Mszy św. o godz. 9.oo i o 19.oo Spowiadamy w czwartek od 16.oo dzieci Szkół Podstawowych natomiast w pt. przed Mszą św. o godz. 9.oo, a po południu od 15.oo klasy I i II Gimnazjum – o godz. 16.oo Msza św.  i spowiedź św. dla klas III Gimnazjum. Starsi wierni w dowolnym czasie.
 3. W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.3o, a po Mszy św. o 14.3o przybędzie do naszej parafii św. Mikołaj. Na spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy wszystkie małe dzieci – niech ich rodzice wcześniej wstąpią do zakrystii - a także grupy istniejące przy parafii.
 4. Teraz po Mszy św. zapraszamy do zakrystii uczniów klas III Gimnazjum. W ramach przygotowania do S. Bierzmowania niech wypełnia zadanie – roznosząc opłatki po blokach. Po pojawieniu się młodzieży w naszych domach chciejmy indywidualnie podpisać się na przygotowanej liście i podać kwotę, która w tym roku będzie przeznaczona na dofinansowanie dębowych drzwi do naszego kościoła. Mają być wykonane na święta.
 5. W ub. tyg. przy kościele pracowali: 3 dni – Marian Rusin, Adam Tuleja, Mieczysław Niezgoda, Tadeusz Wilk, Józef Pazdyk, Józef Dudek, Marcin Dębowski, Stanisław Rabiniak, Roman Szęszoł, Tadeusz Szymczak,  2 dni – Antoni Klich, Stanisław Miśkiewicz, Zofia Mikołajczyk, Krzysztof Boroń, Marek Kamiński,  1 dzień – Stanisław Kiełb, Janina Kiełb, Marek Radkowski, Tadeusz Kozakiewicz, Grzegorz Jemioło, Mariusz Soja. Bóg zapłać. Za nieprzepracowane dniówki złożyli na kościół ofiarę: Pająkowie, Ludwika i Józef Majgerowie, Sondejowie, Elżbieta i Józef Wolakowie, Jerzy Wdowiarz, Joanna i Paweł Kocołowie, Ewa i Jerzy Ziemscy, Stanisław Kot a na kapliczki Regina i Kazimierz Napieraczowie oraz Janina Antończyk. Bóg zapłać. Bóg zapłać wszystkim, którzy w tym roku pracowali albo wpłacali za nieprzepracowane dniówki. W tym roku bowiem wybudowaliśmy 5 kapliczek maryjnych, zabetonowaliśmy fundament pod ogrodzenie na długości 150 m.
 6. W ubiegłym tygodniu zmarł w naszej parafii Edward Skiba lat 37. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.