Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2009

PlakatPonad 130 tys. świec przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom". Od pierwszej niedzieli Adwentu będą one do nabycia w parafiach.

XV edycja akcji przebiega pod hasłem „Bądźmy świadkami Miłości”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wypoczynek dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku do zarządu Caritas wpłynęła kwota 160 tys. zł; jeszcze większa suma pozostała na ten cel w parafiach.

 


Caritas dofinansowała w tym roku wypoczynek letni i zimowy dla 2,5 tys. dzieci i młodzieży. Ponadto do Polski przyjechało 250 młodych ludzi z Ukrainy. Pomoc organizowana była także w parafiach.

„Świeca Caritas jest symbolem ciepła, życzliwości i uśmiechu dzieci. Wypoczynek to przecież troska o ich zdrowie i prawidłowy rozwój. Staramy się pomagać zwłaszcza tym uczniom, którzy pochodzą z rodzin potrzebujących. W tym gronie są często dzieci, które wyjeżdżają pierwszy raz na wakacje” – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor tarnowskiej Caritas.

 

Posłuchaj (mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej):  

Ofiara za nabycie świecy wynosi przynajmniej 5 złotych. Cześć z tej kwoty – podobnie jak w latach ubiegłych – zasili Parafialne Oddziały Caritas, z przeznaczeniem na pomoc dzieciom, a z pozostałej sumy zarząd Caritas sfinansuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży z ubogich i wielodzietnych rodzin.

Tarnowska Caritas przekazała także prawie 5 tys. świec do Francji, Austrii i Niemiec. Prosili o nie tarnowscy księża, którzy rozprowadzą świece wśród Polonii.

 

 

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=168