Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

Młodzi jadą do Poznania na zaproszenie braci z Taize

Przedstawiciele diecezji tarnowskiej pojadą na Europejskie Spotkanie Młodych, które na przełomie roku odbędzie się w Poznaniu.
Szacuje się, że 30.000 młodych z całej Europy, a także z innych kontynentów, zbierze się w dniach od 29 grudnia do 2 stycznia odpowiadając na wezwanie Wspólnoty z Taizé. Przybędą przedstawiciele wszystkich europejskich krajów - od Portugalii po Rosję, od Szwecji po Chorwację. Do Poznania pojedzie także młodzież z diecezji tarnowskiej. Działa już kilkanaście punktów przygotowań m.in. w Tarnowie, Nowym Sączu, Mielcu i Bochni. Nadal można się zapisywać.


Posłuchaj: (mówi Joanna Solak, diecezjalny koordynator wyjazdów do Taize)

Trwające pięć dni europejskie spotkania animowane są przez braci z Taizé od 1978 roku. Miały już miejsce m.im. w Paryżu, Barcelonie, Londynie, Rzymie, a także w Pradze, we Wiedniu, w Monachium, Budapeszcie, Mediolanie. Spotkania te wpisują się w "Pielgrzymkę zaufania przez ziemię", którą zapoczątkował już trzydzieści lat temu brat Roger, założyciel Wspólnoty z Taizé.

 

Źródło: RDN