Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

  Piąta Niedziela Wielkiego Postu

  (Jr 31, 31-34)
  Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2009-12-06
 1. Roraty codziennie o godz. 18.oo  a  w  niedzielę  o  6.3o  i  o  18.oo   Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP będzie we wtorek. W naszym kościele 5 Mszy św.:    rano o  godz.  7.3o  i  9.oo  a  po  południu o 15.oo – 16.3o – 18.oo.   Pół godziny   przed   godziną  18.oo  – tą  śpiewamy Godzinki.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.3o w naszym kościele będzie św. Mikołaj.  Na św. Mikołaja oddajemy do użytki parafian kotłownię gazową. Są zakupione 2 piece gazowe. Jeden dla ogrzewania kościoła a drugi dla ogrzewania pomieszczeń duszpasterskich. Jak wiemy – będziemy grzać gazem i ogrzewać powietrzem nawiewowym, dlatego bardzo prosimy – jeszcze raz powtórzę te słowa – bardzo prosimy – o zamykanie drzwi w naszym kościele. To jest nasza wspólna sprawa. Jedni drugim zwracajmy na to uwagę. Gaz jest kupowany za nasze pieniądze. Pieniądze nie mogą się marnować. Nigdy i nigdzie nie widziałem w mieszkaniach, żeby drzwi były otwarte na oścież. Stąd w przyszłą niedzielę jako niedzielę budowlaną – składkę przeznaczamy na koszty związane z urządzeniem kotłowni.
 3. W piątek o godz. 19.3o – spotkanie dekanalne młodzieży. Dla bierzmowanych jest to w ramach spotkania liturgicznego.
 4. Samorządowcy Mielca mają dzień skupienia w kościele na Osiedlu w sobotę o godz. 10.oo. Zapraszamy.
 5. Kandydaci na lektorów mają spotkanie w sobotę nie o godz. 9.oo  lecz o godz. 10.oo Również w sobotę Starostwo Powiatowe organizuje Jarmark Świąteczny na placu przed Starostwem od 14.oo – 19.oo
 6. Opłatki nie są jeszcze rozniesione, dlatego apelujemy do uczniów klas III Gimnazjum o przyjście do zakrystii po opłatki.
 7. Ofiarę za nieprzepracowane dniówki złożyli: Lucyna i Józef Kuligowie, Maciej Kriger, Sławomir Orszulak, Beata i Andrzej Strzelczykowie, Irena i Wiesław Gruchaczowie, Elżbieta Baracz, Janina Wójcik a na kapliczki Zuzanna i Tadeusz Szymczakowie, Danuta i Józef Załuccy. Bóg zapłać. Przypominamy, że ci, którzy chcieli w tym roku odpisać od podstawy podatku w Urzędzie Skarbowym kwotę ofiarowaną na cele kultu religijnego niech przez kolejne dwie niedziele  czyli 13 – tego i 20 – tego złożą na tace informacje – kto, z jakiej ulicy i jaka kwota została złożona na tacę w 2009 r. Można odpisać do 6 - ciu % podstawy podatku.
 8. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. U ministrantów można także nabyć Promyczek dla dzieci a także wigilijne świece po - najmniej - 5 zł. Zysk jest przeznaczony na pomoc dzieciom. A także kalendarze na 2010 r. – rolników i ścienne. Lektorzy dzisiaj będą zbierać do puszek na kościoły w krajach Wschodu. W przyszłą niedzielę przybędzie do nas pallotyn z Ukrainy. Będzie głosił kazania o MB Fatimskiej a o godz. 20.oo będzie nabożeństwo fatimskie, w czasie którego poświęci kapliczkę MB Fatimskiej ufundowaną przez Bożenę i Krzysztofa Boroniów oraz parafian.
 9. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana Janina Mycek lat 74. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.