Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 26 czerwca 2017

    (Rdz 12,1-9)
    Bóg rzekł do Abrama: Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę. Uczynię bowiem z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił...

Boliwia czeka na kapłanów z Polski

Bp Skworc odwiedził BoliwięBoliwia czeka na kapłanów z Polski - takich próśb ordynariusz diecezji tarnowskiej biskup Wiktor Skworc usłyszał bardzo dużo podczas zakończonej podróży misyjnej. Powołań w Boliwii nadal jest niewiele, dlatego Ameryka Południowa liczy na pomoc personalną. 


Posłuchaj

Tarnowscy księża pracują w czterech parafiach. Biskup Wiktor Skworc odwiedził misjonarzy i wiernych, którym posługują. 

Posłuchaj:

Przewodniczący Komisji ds. Misji Konferencji Episkopatu Polski gościł w Ameryce Południowej na zaproszenie biskupa Antoniego Reimanna. Wziął udział w uroczystościach 300-lecia fundacji miasta Concepion i rozpoczęcia pierwszej ewangelizacji plemienia Chigitos.

W Boliwii pracuje czterech kapłanów diecezji tarnowskiej. Najdłużej, bo od 1999 roku ks. Antoni Kądziołka, natomiast ks. Mariusz Barwacz, ks. Kazimierz Stempniowski i ks. Paweł Żurowski są w Ameryce Południowej od 2006 roku.

Więcej o podróży misyjnej biskupa tarnowskiego w audycji "W trosce o Kościół" na antenie radia RDN w sobotę po 20.00 i w niedzielę po 8.00.

 

Źródło: RDN