Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

W Pasterkę można pomóc samotnym matkom

Dom Samotnej MatkiSzesnaścioro dzieci urodziło się w tym roku w Domu Samotnej Matki w Tarnowie. Przy ul. Mościckiego 65 mieszkają kobiety oczekujące narodzin dziecka, które nie znalazły zrozumienia w swoim rodzinnym środowisku. Ofiary zebrane w kościołach podczas Pasterski przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia, z którego utrzymywany jest m.in. Dom Samotnej Matki w Tarnowie.


Posłuchaj (mówi siostra Monika Ostaszewska –dyrektor Domu Samotnej Matki):

W tym roku udało się wyremontować świetlicę, oraz dwa pokoje matek. W planach są remonty kolejnych pomieszczeń, alby poprawić warunki mieszkaniowe.

W poniedziałek 28 grudnia biskup tarnowski Wiktor Skworc spotka się z podopiecznymi placówki prowadzonej przez diecezję i odprawi Mszę św.

Inspiracją do powstania placówki 26 lat temu była troska Kościoła o ochronę życia nienarodzonych. Wiele kobiet szukało wówczas pomocy w Duszpasterstwie Rodzin, dlatego bp Jerzy Ablewicz, ówczesny ordynariusz diecezji podjął decyzję o zakupie domu przy ul. Mościckiego.

Pierwsze dziecko urodziło się w 1984 r. Dziś w Domu Samotnej Matki mieszkają trzy kobiety i trójka dzieci.

W ubiegłym roku podczas Pasterski wierni diecezji tarnowskiej przekazali na Fundusz Ochrony Życia 226 tys. złotych. Większość tych pieniędzy została przeznaczona na utrzymanie Domu Samotnej Matki. Dzięki ofiarom wspierane były także rodziny wielodzietne, które znalazły się w trudnych sytuacjach losowych.

 

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=175