Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 15 grudnia 2017

    (Iz 48,17-19)
    Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na...

2. Dzień Europejskiego Spotkania Młodych

Fot. Łukasz JaworskiPoranną modlitwą w poznańskich i podpoznańskich parafiach ponad 30 tysięcy młodych chrześcijan z Europy i innych kontynentów rozpoczęło dziś drugi dzień trwającego w stolicy Wielkopolski 32. Europejskiego Spotkania Młodych.

W kościołach w pobliżu miejsca ich zakwaterowania młodzi pielgrzymi słuchać będą Pisma Świętego, śpiewać psalmy i pieśni z Taize oraz modlić się o pokój na świecie oraz o uczciwość w życiu politycznym i sprawiedliwość w życiu społecznym.


Następnie wezmą udział w spotkaniach w grupach, podczas których rozważać będą fragmenty „Listu z Chin”, jaki przeor ekumenicznej Wspólnoty z Taize, brat Alois napisał specjalnie na poznańskie czuwanie. Będą też uczestniczyć w spotkaniach tematycznych poświęconych wolności, dzieleniu się wiarą z innymi, pomocy potrzebującym oraz historii i kulturze Polski.

Wieczorem w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich młodzi chrześcijanie spotkają się na wspólnej modlitwie z udziałem hierarchów z kraju i zagranicy, a wśród nich: Prymasa Polski abp. Henryka Muszyńskiego i metropolity krakowskiego kard. Stanisław Dziwisza.

Przybyłych do stolicy Wielkopolski młodych chrześcijan powita w halach MTP metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Tradycyjnie też medytację wygłosi brat Alois, a na zakończenie spotkania pielgrzymi adorować będą ikonę Krzyża – symbol Taize.

Wśród ponad 30 tysięcy osób, które przybyły do stolicy Wielkopolski, obok Polaków największe grupy narodowościowe stanowią Ukraińcy, Francuzi i Niemcy. Na czuwanie przybyli też ich rówieśnicy z krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Zrzeszająca katolików i protestantów ekumeniczna Wspólnota z Taize od ponad 30 lat organizuje Europejskie Spotkania Młodych w różnych miastach Starego Kontynentu. W 1989 i 1995 roku gospodarzem spotkania był Wrocław, a w 1999 roku – Warszawa.

 

 

Źródło: KAI