Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na czwartek, 19 października 2017

    (Rz 3,21-29)
    Teraz jawną się stała sprawiedliwość Boża niezależna od Prawa, poświadczona przez Prawo i Proroków. Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo...

Stypendia dla młodych zdolnych od Fundacji Arcybiskupa Jerzego Ablewicza

Młodzi ludzie chcący się uczyć, ale mający trudną sytuację materialną, otrzymają stypendia od diecezjalnej Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza. Pomoc skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


A celem jest wspieranie młodych ludzi w zdobywaniu wykształcenia i pomaganie im wejść w lepszą przyszłość. Kryterium to średnia ocen powyżej 4,5 i udokumentowana trudna sytuacja materialna. Fundacja imienia Arcybiskupa Ablewicza powstała w 1998 roku, do tej pory stypendia otrzymało 1300 osób.

Posłuchaj (mówi ks. Jacek Siewiora, sekretarz Fundacji im. Arcybiskupa Jerzego Ablewicza):

W tym roku termin składania wniosku wraz z dokumentami upływa 23 stycznia. A stypendia zostaną uroczyście wręczone początkiem marca przez ordynariusza diecezji tarnowskiej biskupa Wiktora Skworca.

 

Źródło: RDN