Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na czwartek, 23 marca 2017

    (Jr 7,23-28)
    To mówi Pan: Dałem im przykazanie: Słuchajcie głosu mojego, a będę wam Bogiem, wy zaś będziecie Mi narodem. Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkażę, aby się wam dobrze...

Dzień Życia Konsekrowanego

Klaszto s. klarysekPracują na misjach, katechizują, prowadzą kuchnie dla ubogich, przedszkola - mowa o osobach konsekrowanych - zakonnikach i siostrach ze wszystkich zgromadzeń. 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele będziemy obchodzić Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu możemy wspomóc finansowo zakony klauzurowe. W diecezji tarnowskiej są trzy takie zakony: klaryski ze Starego Sącza, bernardynki z Zakliczyna i karmelitanki z Tarnowa. Jak mówi ks. Robert Biel wikariusz biskupi ds. zakonnych, siostry utrzymują się dzięki ofiarności ludzi dobrej woli.


Posłuchaj:

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji tarnowskiej rozpoczną się 1 lutego o godz. 17.00 . Będą to uroczyste nieszpory w tuchowskim sanktuarium pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.
2 lutego o godz. 10.45 w auli Jana Pawła II w Tarnowie rozpocznie się konferencja ks. Artura Ważnego "Refleksje na kanwie roku kapłańskiego", o 12.00 w katedrze pod przewodnictwem biskupa Wiktora Skworca rozpocznie się uroczysta Msza św.

 

Źródło: RDN