Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

Dzień Życia Konsekrowanego

Klaszto s. klarysekPracują na misjach, katechizują, prowadzą kuchnie dla ubogich, przedszkola - mowa o osobach konsekrowanych - zakonnikach i siostrach ze wszystkich zgromadzeń. 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, w całym Kościele będziemy obchodzić Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu możemy wspomóc finansowo zakony klauzurowe. W diecezji tarnowskiej są trzy takie zakony: klaryski ze Starego Sącza, bernardynki z Zakliczyna i karmelitanki z Tarnowa. Jak mówi ks. Robert Biel wikariusz biskupi ds. zakonnych, siostry utrzymują się dzięki ofiarności ludzi dobrej woli.


Posłuchaj:

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w diecezji tarnowskiej rozpoczną się 1 lutego o godz. 17.00 . Będą to uroczyste nieszpory w tuchowskim sanktuarium pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Jeża.
2 lutego o godz. 10.45 w auli Jana Pawła II w Tarnowie rozpocznie się konferencja ks. Artura Ważnego "Refleksje na kanwie roku kapłańskiego", o 12.00 w katedrze pod przewodnictwem biskupa Wiktora Skworca rozpocznie się uroczysta Msza św.

 

Źródło: RDN