Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 22 lipca 2017

    Wspomnienie św. Marii Magdaleny

    (Pnp 8,6-7)
    Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar...

Stypendia z fundacji Abpa Jerzego Ablewicza

Wręczenie stypendiumZdolni uczniowie otrzymali w dniu 2 marca w Tarnowie stypendia od diecezjalnej Fundacji im. arcybiskupa Jerzego Ablewicza. W 12. edycji przyznano 133 stypendia. To o prawie 30 więcej niż przed rokiem. Wręczył je biskup Władysław Bobowski.

Pomoc w kwocie tysiąca zł trafiła do młodzieży z rodzin mniej zamożnych. O stypendia starało się w sumie 260 osób.

Młodzi ludzie pieniądze chcą przeznaczyć na zakup książek, kursy językowe, korepetycje. Najwięcej stypendystów pochodzi z rejonu Ciężkowic, Czchowa, Grybowa i Limanowej.

 

Posłuchaj (mówią stypendyści):

„W tym roku chcieliśmy pomóc młodym ludziom, którzy pierwszy raz starali się o stypendia. Uczniowie mają dobre wyniki w nauce, startują w olimpiadach, angażują się w działalność ruchów i stowarzyszeń” - mówi ks. Jacek Siewiora sekretarz Fundacji im. arcybiskupa Jerzego Ablewicza.

Fundusze na stypendia zbierane są podczas udzielania sakramentu bierzmowania. Część środków z Niedzieli Papieskiej także zasila fundusz stypendialny. Ponadto pieniądze przekazuje ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc i indywidualni ofiarodawcy. W tym gronie są m.in. uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

Źródło: http://www.diecezja.tarnow.pl/index_01.php?dsi=198