Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

  III niedziela Adwentu

  (Iz 61,1-2a.10-11)
  Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

2010-03-14
 1. Dzisiaj nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.oo. Składka zbierana będzie na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Droga Krzyżowa w czwartek dla dzieci o 17.3o, w piątek o 9.oo i 17.30. Natomiast dla młodzieży DK w pt. o 19.30 przygotowana przez Apostolską Wspólnotę Młodzieży. Zapraszamy na nią zwłaszcza kandydatów do bierzmowania – dla nich jest to w ramach spotkania liturgicznego. Zapraszamy ich w tym tyg. także na spotkania w grupach.
 2. W tym tyg. odbędą się również spotkania dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Na to spotkanie ks. Stanisław zaprasza w czwartek lub – jeśli ktoś nie może – w piątek po Mszy św. wieczornej.
 3. W najbliższy poniedziałek o godz. 9.oo w budynku parafialnym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej BIBLOS otworzy nową księgarnię katolicką. Będzie otwarta od poniedziałku do piątku  od 9.oo – 17.oo a w soboty od 9.oo – 13oo. Oprócz wartościowych książek religijnych, modlitewników i albumów, w nowej księgarni będzie można nabyć dewocjonalia, pamiątki religijne i obrazy. Serdecznie zapraszamy.
 4. Przedszkole miejskie nr 16  i 20 ogłaszają zapisy dzieci 5 i 6-letnich do oddziałów 5- godzinnych. Zapisy do 20 marca w godzinach pracy przedszkoli.
 5. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Jest też nowy nr Promyczka dla dzieci. Są do rozprowadzenia paschaliki na stół świąteczny wraz z zapałkami w cenie 5 zł. Jest to pomoc dla najuboższych.
 6. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną. Jak zauważamy na parkingu przed plebanią jest już cegła klinkierowa na nasze ogrodzenie.
 7. Wierni pytają o rekolekcje wielkopostne. Rozpoczną się w najbliższą niedzielę i będzie je głosił o. Piotr Polek definitor zarządu paulinów na Jasnej Górze. Program rekolekcji jest w Trinitasie, dlatego dzisiaj prosimy młodzież Gimnazjum, by podeszła do zakrystii i pobrała Trinitas do naszych mieszkań. Skoro rekolekcje głosi ktoś z zarządu OO. Paulinów, wypada by każdy z nas nieco więcej wiedział o Jasnej Górze, Matce Bożej Częstochowskiej i o Paulinach, dlatego w każdej rodzinie niech by było okolicznościowe czasopismo „Cuda i Łaski”, poruszające ten temat. Jest tam też piękny film o Jasnej Górze. Przy końcu rekolekcji w czwartek w uroczystość Zwiastowania Pańskiego na Apelu Jasnogórskim poświęcimy kapliczkę MB Królowej Różańca Św. a w piątek o 19.3o przejdziemy Drogę Krzyżową ulicami parafii. Składka podczas rekolekcji będzie wyjątkowa. Jako czciciele MB Częstochowskiej dokładamy się na nowe korony i nową sukienkę dla MB i PJ-a. Szczegóły w Trinitasie.
 8. W ub. tyg. odeszła do Pana Maria Wojdan lat 74. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 9. Co roku 25 marca Kościół obchodzi dzień świętości życia. Wymownym znakiem tego święta jest podejmowane dzieło duchowej adopcji poczętego dziecka, której istotę przybliży nam katechetka, przedstawicielka Parafialnej Poradni Rodzinnej. Po Mszy św. ministranci będą rozdawać deklaracje duchowej adopcji. Ci, którzy podejmą się tego dzieła proszeni są o przyniesienie podpisanych deklaracji na Apel Jasnogórski w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca br.