Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 28 lipca 2017

    (Wj 20,1-17)
    Mojżesz wyprowadził lud z obozu naprzeciw Boga i ustawił u stóp góry. Wtedy mówił Bóg wszystkie te słowa: Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi...

Szminka pomoże kobietom rozkręcić biznes

Szminka - tak nazywa się nowy projekt Diecezjalnego Centrum Ekonomii Społecznej. To propozycja skierowana do kobiet aktywnych z terenów gminnych. Mają one szansę na otrzymanie dotacji z Unii Europejskiej i to bez konieczności zainwestowania własnych pieniędzy.


Posłuchaj (mówi Magdalena Figas, rzecznik Centrum):  

Kobiety, które powołają stowarzyszenie mogą np. prowadzić przedszkole, podjąć różne inicjatywy związane z promocją regionalnych produktów. Możliwa wysokość dofinansowania to 50 tys. złotych. Realizacja projektu zakłada warsztaty, które w pełni przygotują uczestniczki do założenia stowarzyszenia. Kobiety poznają także podstawy księgowości, a także różnego typu źródła finansowania. Kobiety zainteresowane udziałem w programie mogą kontaktować się z Diecezjalnym Centrum Ekonomii Społecznej w Tarnowie, które mieści się przy ul. Mościckiego 12, numer telefonu 14 6 888 112 lub elektronicznie Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Źródło: RDN