Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 20 sierpnia 2017

    XX niedziela zwykła

    (Iz 56,1.6-7)
    Tak mówi Pan: Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić. Błogosławiony człowiek, który tak czyni, i...

Statuetki Misericors od Caritas Diecezji Tarnowskiej

StatuetkaPomagają dzieciom, chorym, starszym, bezdomnym. Przygotowują paczki żywnościowe, prowadzą świetlice, organizują wyjazdy wakacyjne, wypełniają PIT-y. Ta lista jest długa - mowa o wolontariuszach Caritas Diecezji Tarnowskiej. Swoje święto będą mieć w najbliższą sobotę. W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej 143 osoby prywatne i przedstawiciele instytucji, otrzymają statuetki Misericors od Caritas Diecezji Tarnowskiej.-Chcemy docenić ludzi, którzy pomagają potrzebującym- mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas. 

Posłuchaj:

W diecezji tarnowskiej jest ok. 4 tys. wolontariuszy w Parafialnych Oddziałach Caritas. Przybywa także Szkolnych Kół Caritas - jest ich już 119. Prawie 3 tys. dzieci i młodzieży zaangażowanych w ich działalność pomaga niepełnosprawnym, starszym i swoim rówieśnikom. Organizują kiermasze, koncerty, odwiedzają chorych.

W obchodach święta Caritas wezmą udział wolontariusze, pracownicy placówek Caritas i dobroczyńcy z całej diecezji. Sobotnie spotkanie w Limanowej rozpocznie się o 9.15 koncertem chóru mieszanego 'Canticum Iubileum', o 10:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 10:15 Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca.

Po Eucharystii zaplanowano agapę oraz montaż słowno-muzyczny Zespołu Regionalnego 'Mali Słopniczanie' i projekcję filmu o działalności Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół im Jana Pawła II.

Źródło: RDN