Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na czwartek, 14 grudnia 2017

    Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

    (Iz 41,13-20)
    Ja, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą. Nie bój się, robaczku...

Statuetki Misericors od Caritas Diecezji Tarnowskiej

StatuetkaPomagają dzieciom, chorym, starszym, bezdomnym. Przygotowują paczki żywnościowe, prowadzą świetlice, organizują wyjazdy wakacyjne, wypełniają PIT-y. Ta lista jest długa - mowa o wolontariuszach Caritas Diecezji Tarnowskiej. Swoje święto będą mieć w najbliższą sobotę. W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej 143 osoby prywatne i przedstawiciele instytucji, otrzymają statuetki Misericors od Caritas Diecezji Tarnowskiej.-Chcemy docenić ludzi, którzy pomagają potrzebującym- mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas. 

Posłuchaj:

W diecezji tarnowskiej jest ok. 4 tys. wolontariuszy w Parafialnych Oddziałach Caritas. Przybywa także Szkolnych Kół Caritas - jest ich już 119. Prawie 3 tys. dzieci i młodzieży zaangażowanych w ich działalność pomaga niepełnosprawnym, starszym i swoim rówieśnikom. Organizują kiermasze, koncerty, odwiedzają chorych.

W obchodach święta Caritas wezmą udział wolontariusze, pracownicy placówek Caritas i dobroczyńcy z całej diecezji. Sobotnie spotkanie w Limanowej rozpocznie się o 9.15 koncertem chóru mieszanego 'Canticum Iubileum', o 10:00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a o 10:15 Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca.

Po Eucharystii zaplanowano agapę oraz montaż słowno-muzyczny Zespołu Regionalnego 'Mali Słopniczanie' i projekcję filmu o działalności Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół im Jana Pawła II.

Źródło: RDN