Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

Bierzmowanie

Bierzmowanie 2010We wtorek 13 kwietnia, w naszej parafii odbyła się uroczystość udzielenia Sakramentu Bierzmowania. Z rąk księdza Biskupa Andrzeja Jeża przyjęło go 181 kandydatów. Piękna liturgia oraz elegancja i skupienie kandydatów nadały niezwykle uroczysty charakter temu spotkaniu. Do tego dnia kandydaci przygotowywali się od sześciu miesięcy, podczas których przez spotkania i pracę nad osobistym rozwojem dali wyraz wiary i serca otwartego na Dary Ducha Świętego.

 

Liczna obecność rodzin i parafian świadczy o głęboko religijnym przeżyciu tego spotkania. W homilii ks. Biskup Andrzej Jeż podkreślał wielkie dobro, które Bóg umieścił w sercu każdego człowieka, a które domaga się współpracy od każdego, kto pragnie w życiu doświadczyć prawdziwego szczęścia i głębokiej miłości. Kandydaci poprowadzeni zostali przed księdza Biskupa przez wybranych świadków. Przyjęli także za patronów z bierzmowania świętych i błogosławionych, którzy stanowią dla nich wzór do naśladowania. Wśród patronów męskich najwięcej razy powtarzało się imię Krzysztof (18), a także Apostołowie Piotr (8) i Paweł (6). Natomiast imiona żeńskie to głównie Julia (9), Joanna (7) i Klara (7) oraz Anna (5) i Weronika (5).

Kilka zdjęć można zobaczyć w Galerii.