Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2010-04-18

1.  Naród w dalszym ciągu pogrążony w smutku i żałobie po straszliwej tragedii na smoleńskim lotnisku. Codziennie modlimy się za poległych. W naszym kościele na Mszy św. była już Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11   a także Dyrekcja, nauczyciele, dzieci i młodzież Zespołu Szkół nr 2  czyli Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 4. Dwaj nasi księża – ks. Piotr  i ks. Grzegorz byli już w Warszawie, by oddać hołd poległym. Dzisiaj do Krakowa z wiernymi pojechał ks. Piotr. Msza św. dla całego Mielca i okolic będzie odprawiona przez ks. bpa Ord. Wiktora Skworca  jutro na Osiedlu  o godz. 18.oo Pójdźmy tam i wyraźmy naszą jedność z tymi, którzy zginęli. Natomiast pogrzeb + posła Leszka Deptuły będzie we wtorek na Osiedlu o godz. 15.oo Mszy św. będzie przewodniczył  Ks. Bp Kazimierz Górny, Ord. rzeszowski oraz nasz ks. Bp Wiesław Lechowicz . Będzie pochowany na naszym Cmentarzu Komunalnym. W związku z przejazdami z ciałem będą zamknięte we wtorek niektóre ulice Mielca. Niech modlitwa przy trumnie nas zjednoczy.

2.  Ogłoszenie o święceniach diakonatu Łukasza Kurmaniaka. Jeśli ktoś wie o jakichkolwiek przeszkodach do przyjęcia święceń diakonatu przez Łukasza Kurmaniaka, jest zobowiązany o tym powiadomić.

3.  Jutro rusza autokarowa pielgrzymka z naszej parafii do Krywicz. Polecajmy ich  waszym modlitwom. Oni przyrzekają modlić się u naszego Pana Jezusa i u MB  w Budsławiu oraz u Ostrej Bramy w Wilnie a także w rodzinnej parafii ks. Jerzego Popiełuszki. Prośby do tych miejsc należy składać tylko dzisiaj do skrzynek przy wyjściu z kościoła.

4.  Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.