Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

  Dzień powszedni

  (Lb 21, 4-9)
  Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2010-05-02
 1. Majówki w naszym kościele codziennie o godz. 17.3o a po nich Msza św. Jutro Uroczystość MB Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę. W Bazylice mieleckiej Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.3o. O godz. 14.oo wyrusza z naszego kościoła pielgrzymka piesza do kapliczki za Smoczką. Przy kapliczce będzie majówka i okolicznościowe kazanie, które wygłosi ks. Grzegorz. Natomiast jeszcze dzisiaj o godz. 18.oo będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana przez kolegów ks. Stanisława Borka w 3 rocznicę jego śmierci. Okolicznościowe kazanie powie ks. Wojciech Chochół, proboszcz z parafii Trześń. Zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan w piątek po 10.oo  i po 19.oo. Z tej okazji spowiadamy w czwartek od 16.oo, a w pt. od 15.oo i o 16.oo będzie Msza św. W piątek także spowiadamy rano przed Mszą św. o godz. 9.oo.
 3. Akcja POLA NADZIEI trwa w świecie już 58 lat. W Mielcu po raz pierwszy. Polega ona na bezinteresownej służbie wolontariuszy w domu chorego w końcowym stadium jego choroby nowotworowej. Na to nie potrzeba pieniędzy tylko dobrej woli wolontariuszy. Natomiast są potrzebne pieniądze na zakup sprzętu medycznego, który będzie wypożyczony do domu chorego m.in. łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe czy wózki inwalidzkie – i na ten sprzęt są potrzebne pieniądze. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka pieniędzy do puszek na ten cel.
 4. Agencja Rolnictwa przypomina, że 17 maja mija termin składania wniosków przez rolników o bezpośrednia dopłaty.
 5. Parafia Ducha Świętego organizuje od 10 – 19 czerwca pielgrzymkę do Petersburga przez Litwę, Łotwę, Estonię i Rosję. Do tamtej kancelarii należy się jak najszybciej zgłosić.
 6. Nagłośnienie przenośne sprawiła nam rodzina z parafii. Było już używane przy Drodze Krzyżowej ulicami parafii. Bóg zapłać. Natomiast na kapliczki maryjne ofiarę złożył Antoni Maziarski. Bóg zapłać. Prace przy kościele rozpoczynamy w tym tygodniu. Przyjęliśmy zasadę, że w tym roku w soboty nie pracujemy. Na obecny tydzień zapraszamy mieszkańców bl. nr 17 przy ul. Warneńczyka. W przyszłą niedzielę - składka budowlana. Rozpoczęliśmy już stawianie słupków z cegły klinkierowej.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Wiesława Rozmus lat 54. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.