Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

 • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

  Piąta Niedziela Wielkiego Postu

  (Jr 31, 31-34)
  Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2010-12-26
 1. Msze św. w dni powszednie – rano o godz. 6.3o a wieczorem o 18.oo.  W piątek w Sylwestra Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił diecezjanom dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zabaw. W piątek kończymy 2010 r. dziękując Bogu za otrzymane łaski, przepraszając za grzechy i prosząc o błogosławieństwo w 2011 r. W naszym kościele będą dwa nabożeństwa. Jedno o godz. 15.oo, a drugie z Mszą św. o godz. 18.oo.
 2. Kolęda w naszej parafii rozpocznie się we wtorek. Jej plan znajduje się TUTAJ. Na stole niech będą świece, krzyżyk i woda święcona oraz Pismo św. i zeszyty z religii dzieci. Ministranci wraz z kolędnikami misyjnymi idą jeden dzień wcześniej i zapowiadają kolędę rozdając deklaracje na 2011 r. Deklaracje po wypełnieniu należy zwrócić kapłanowi na kolędzie. W 2011 r. planujemy założyć przęsła metalowe w ogrodzenie oraz dokończyć budowę dodatkowych garaży przeznaczonych także na magazyn dla dekoracji.
 3. Tylko dzisiaj można jeszcze składać na tacę dane o ofiarach na kościół w 2010 r. dla zaświadczenia bankowego. Dane to: imię i nazwisko, adres i kwota ofiarowana.
 4. W najbliższą sobotę to Nowy Rok. Msze św. tak jak w niedzielę. Kolędy nie ma. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi będzie o 17.oo.
 5. Policja ostrzega, by z racji świąt nie wpuszczać nieznanych osób. Były przypadki "kolędników", którzy pod pretekstem śpiewania kolęd okradali gospodarzy.
 6. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Kazimierz Orszulak, Jolanta i Adam Gryczmanowie, Czekajowie, Maria i Sławomir Orszulakowie, Prygowie, Cecylia i Mirosław Czachorowie, Zychowie, Krystyna i Edward Augustynowie, Wojtasowie, Elżbieta i Józef Sieńkowscy, Pająkowie, Józefa i Jan Grębowie, Pisarczykowie, Alicja i Kazimierz Cebulowie, Grażyna i Jerzy Jungiewiczowie, Anna i Kazimierz Surdejowie, Barbara i Władysław Pogodowie. Bóg zapłać.
 7. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana ś.p. Jan Niedbała lat 72. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.