Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

Rok 2008 w AWM

Koniec roku daje szanse na podsumowanie. Praca w parafii, tworzenie wspólnoty ma szczególne znaczenie. Bo przecież parafia ma być wspólnotą wspólnot. Dlatego warto wspomnieć kilka wydarzeń z działalności Apostolskiej Wspólnoty Młodzieży w minionym roku.

 Kluszkowce

Każda zima, z utęsknieniem wypatrywane ferie upływają pod znakiem śnieżnych szaleństw na nartach oraz górskich wędrówek.  Tłem sportowych wyczynów stał się stok w Kluszkowcach, a wędrówki zaprowadziły do zamku w Czorsztynie. Spojrzenia rzucane w przedwieczornym słońcu ku Tatrom ponad zalewem czorsztyńskim. Razem ze zmęczonymi narciarzami wypoczywaliśmy w pięknym Żegiestowie. Krynicka Jaworzyna została także podbita przez żądnych przygód narciarzy.

 

 

KrasiczynPo świętach wielkanocnych maturzyści wybrali się do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Krasiczyna.

 

 

 

 

LeżajskMaj, jak co roku kojarzony z długim weekendem, po raz kolejny stał się okazją do rowerowych podbojów. Tym razem około 200-kilometrowa trasa powiodła przez Leżajsk, Jarosław do Przemyśla. I chociaż dały się we znaki trudy wspinaczek na ostre podjazdy, każdy wspomina długi zjazd do samego miasta. Nie brakło szybkich ucieczek przed deszczem i wspaniałego turnieju piłki halowej, który stał się najlepszym treningiem przed kolejnym dniem w siodełku.

 

 

Oaza 2008

Wakacje na oazie tym razem stanęły pod znakiem Gór Stołowych. Od lekkich "spacerków" po wędrówki górskie, poprzez zwiedzanie huty szkła kryształowego, twierdzy w Srebrnej Górze, sztolni srebra, muzeum papiernictwa, kopalni złota, labiryntów Błędnych Skał, bazyliki wambierzyckiej,  Kaplicy Czaszek. Oaza 2008Przez serie meczów, konkursów, pogodnych wieczorów, wspólnej modlitwy, aż do niezapomnianych podchodów o czwartej nad ranem. Dzięki temu grupa stworzyła wspaniałą atmosferę, zbierając doświadzenia w byciu razem i pochwały od podejmujących gospodarzy. 

 

 

 Gdynia

Sierpień stanął także pod znakiem wędrówki. Wspaniała grupa pokonała ponad 700 kilometrów, na rowerze oglądając Polskę od Krakowa do Gdyni. Zwiedzanie miast i zamków, wspólne chwile, zabawy, wieczorne dyskusje, ucieczka przed burzą  (a potem problemy z wodą), porady kulinarne przez telefon, zjazdy, podjazdy, jasnogórska kaplica, ciepłe jeziora o zachodzie słońca, spotkania z pieszymi pielgrzymkami, gdyńskie oceanarium, sopockie molo - to niezapomniane chwile. Każdy z radością stanął przy znaku Gdyni, aby móc wspominać te wspaniałe osiągnięcia. 

 

 PPT

Coroczna pielgrzymka na Jasną Górę to także czas spotykania się ze sobą samym, z własnymi pytaniami, problemami i wdzięcznością. Łatwiej wędruje się we wspólnocie, dlatego nie zabrakło nas także na pielgrzymim szlaku.

 

 

Pieniny

Jesień spędzona w Pieninach. Wyjazd z Animatorami, a potem z całą wspólnotą pokazał, jak bardzo sprzyjają nam niebiosa. Pogoda piękna za każdym razem, a jesienne Trzy Korony, Zamek Pieniński i Sokolica pozostaną w pamięci.Rożnów

 

 

To tylko wyjazdy..., a do tego całe mnóstwo ciekawych spotkań, zaciętych dyskusji, godzin spędzonych w kawiarence, przy filmach i herbatkach. Wspólne szalone andrzejki, rodzinna wigilia. Niech te więzi zaciągają się coraz mocniej, gromadząc młodych ludzi przy Jezusie.

 

AWM zaprasza na swoje spotkania. Po piątkowej Eucharystii wieczornej.