Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 17 października 2017

    Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

    (Rz 1,16-25)
    Ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka. W...

Spektakl "Drogą do wieczności"

Drogą do wiecznościW środę 28 stycznia w SCK w Mielcu odbył się spektakl pt. "Drogą do wieczności" przygotowany przez Apostolską Wspólnotę Młodzieży z naszej parafii. Sala widowiskowa zapełniła się. Widzowie śledzili z uwagą losy Miłosza, bohatera spektaklu. Pytania o sens życia przedstawione w różny sposób odnosiły się do codziennych wyborów między dobrem a złem.

  "Podobno w ostatniej chwili życia przed oczyma człowieka przewija się film, jakby streszczenie jego dokonań na ziemi. Wszystkich. Tych dobrych i tych wstydliwych. Miłosz w takim właśnie momencie spotyka Białego i Czarnego...

, dwóch aniołów, przedstawicieli piekielnej i niebiańskiej wieczności. W jednym z ostatnich jego wspomnień pojawia się szpitalne łóżko dziewczyny pogrążonej w śpiączce, a potem błysk świateł samochodu w ciemności."

  Dużo przeżyć za kurtyną i chyba niemniej na widowni. Rozmaite przemyślenia - jak dzielili się na gorąco widzowie - poruszały ich serca. Czasem śmieszyły, ale częściej zapadały w pamięć jako pytania, ważne pytania o sens zmagania się z trudem codzienności.

 

Wielkie podziękowania dla aktorów, reżyserów i zespołu. A także dla tych, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to przedsięwzięcie. Jesteśmy przekonani, że ten trud i zaangażowanie przyniosą dobre owoce we wspólnocie młodzieży i w parafii.

Można przeczytać wiadomości w portalu www.hej.mielec.pl  oraz zobaczyć krótką galerię.

www.jaselka.za.pl