Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 15 grudnia 2017

    (Iz 48,17-19)
    Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela: Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na...

Spektakl "Drogą do wieczności"

Drogą do wiecznościW środę 28 stycznia w SCK w Mielcu odbył się spektakl pt. "Drogą do wieczności" przygotowany przez Apostolską Wspólnotę Młodzieży z naszej parafii. Sala widowiskowa zapełniła się. Widzowie śledzili z uwagą losy Miłosza, bohatera spektaklu. Pytania o sens życia przedstawione w różny sposób odnosiły się do codziennych wyborów między dobrem a złem.

  "Podobno w ostatniej chwili życia przed oczyma człowieka przewija się film, jakby streszczenie jego dokonań na ziemi. Wszystkich. Tych dobrych i tych wstydliwych. Miłosz w takim właśnie momencie spotyka Białego i Czarnego...

, dwóch aniołów, przedstawicieli piekielnej i niebiańskiej wieczności. W jednym z ostatnich jego wspomnień pojawia się szpitalne łóżko dziewczyny pogrążonej w śpiączce, a potem błysk świateł samochodu w ciemności."

  Dużo przeżyć za kurtyną i chyba niemniej na widowni. Rozmaite przemyślenia - jak dzielili się na gorąco widzowie - poruszały ich serca. Czasem śmieszyły, ale częściej zapadały w pamięć jako pytania, ważne pytania o sens zmagania się z trudem codzienności.

 

Wielkie podziękowania dla aktorów, reżyserów i zespołu. A także dla tych, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to przedsięwzięcie. Jesteśmy przekonani, że ten trud i zaangażowanie przyniosą dobre owoce we wspólnocie młodzieży i w parafii.

Można przeczytać wiadomości w portalu www.hej.mielec.pl  oraz zobaczyć krótką galerię.

www.jaselka.za.pl