Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

Ciągle zaczynam... Odnowa.

Woda ŻywaW naszej parafii pośród wspólnot działa wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Żywa Woda". Zamieszczamy tutaj krótkie podsumowanie jej działalności, przedstawione przez jej członków, a także zaproszenie do spotkań. Zachęcamy do lektury.

 

Minął kolejny rok bogaty w wiele wydarzeń i w obfite udzielanie się Ducha Świętego. Wśród zdarzeń wspominamy ogólnopolskie seminarium zakończone w Łodzi 31 maja 2008, uroczystą Mszą Świętą z modlitwą o dary Ducha Świętego, której gościem był o. Tom Forrest.

www.odnowa.jezuici.pl.

Miło było się spotkać z braćmi i siostrami w Chrystusie z całej Polski i przeżywać modlitewne czuwanie wspólnot w Częstochowie u stóp Matki Bożej Królowej Polski  www.odnowa.org .

W wigilię Zesłania Ducha Świętego trwaliśmy wraz z młodzieżą w „sali na górze” na modlitwie, upraszając dary Ducha Świętego dla nas i naszej Parafii.

W czerwcu animatorzy wspólnoty ukończyli dwuletni kurs „Szkoły Animatora” prowadzony przez ks. dr Stefana Irlę.

Piękne i refleksyjne miejsca Wolborza, Lubaszowej i Czchowa wspomagały nas w czasie medytacji  rekolekcyjnych.

W minionym roku szczególnie towarzyszyła nam obecność Maryi, Oblubienicy Ducha Świętego.

Wraz z ks. Waldemarem Sosnowskim, opiekunem diecezjalnym, zawierzyliśmy nasze wspólnoty  Maryi. Uroczysta Msza Święta przed cudownym obrazem Matki Bożej Bocheńskiej była przypieczętowaniem naszego oddania się Maryi.

Przygodę z Maryją kontynuowaliśmy w czasie siedmiotygodniowego seminarium, które przeżywała nasza wspólnota, na podstawie książki „Przez Maryję do Jezusa”,

Mieliśmy też okazję świętować 10-lecie naszej siostrzanej wspólnoty „Miłości Ukrzyżowanej” na Borku w parafii Ducha Świętego.

Duch Święty przynaglał nas do wielu działań - posługi chorym, pracy w Caritas oraz cotygodniowych adoracji Najświętszego Sakramentu i adoracji wynagradzających  w pierwsze soboty miesiąca.

Towarzyszy nam modlitwa za nasze rodziny, za udręczonych w nałogach i za nasze miasto.

 

 

Zapraszamy Cię na wspólną modlitwę w poniedziałki po wieczornej Mszy Świętej.

Jesteśmy wspólnotą, którą łączy miłość do Jezusa.

Naszą radością jest życie z Nim.

Naszą pomocą w życiu jest sam Bóg, działający w Swoim Duchu Świętym.