Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 30 maja 2017

    (Dz 20,17-27)
    Paweł z Miletu posłał do Efezu i wezwał starszych Kościoła. A gdy do niego przybyli, przemówił do nich: Wiecie, jakim byłem wśród was od pierwszej chwili, w której...

Ogłoszenia duszpasterskie
2017-05-28

1. Dzisiaj o godz. 12.oo - prymicje ks. Tomasza Śpiewaka - czternastego kapłana pochodzącego z naszej parafii.Za tydzień też prymicje ks. Sebastiana Śledziony - piętnastego kapłana pochodzącego z naszej parafii. W sobotę przywitanie o 17.3o, a w niedzielę przy DPS-ie o 11.3o. Na Jubileusz 30-lecia parafii mamy więc piękny prezent od Pana Boga.
2. Dzisiaj także od 15.oo na placu rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 11 odbędzie się Majówka Rodzinna, której organizatorem jest Domowy Kościół. Zapraszamy.
3. Nabożeństwo majowe o godz. 17.3o. W tym tygodniu kończą się nabożeństwa majowe, a rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe - ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa to będą codziennie po Mszy świętej wieczornej.
3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan o 10.oo i o 19.oo. Spowiadamy w czwartek przed Mszą świętą o godz. 18.oo oraz w piątek przed Msza świętą o godz. 9.oo, a po południu przed Mszą świętą o godz. 16.oo (dzieci Szkół Podstawowych) i przed Mszą świętą o godz. 18.oo (młodzież Gimnazjum).
4. We wtorek w kościele na Osiedlu będzie koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu chórów, orkiestr i zespołów wokalno-muzycznych oraz zaproszonych gości. o g. 19.oo.
5. W środę Gala Festiwalu Filmowego-"Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci" w Domu Kultury o 17.oo, a po uroczystości zaprezentowany zostanie monodram w wykonaniu p. Piotra Cyrwusa  pt. Zapiski oficera Armii Czerwonej. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina.
6. Odnowa w Duchu Świętym z par. Ducha Świętego zaprasza na słuchanie Słowa i Modlitwę w sobotę od godz. 10.oo Zgłosić się należy do wtorku. Szczegóły na afiszu.
7. Wykład pt. "Z depresji do pełni życia" będzie również w sobotę o godz. 16.oo w Kanie. Szczegóły na plakacie.
8. W sobotę także nabożeństwo przebłagalne do Niepokalanego Serca NMP o 17.oo Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę o g. 12.oo Uczyni to Ks. Prymicjant.
9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj po Mszy św. na kolejne chemie dla 10-letniego Jakuba.

 
2017-05-21

1. Dzisiaj o 15.15 będzie na Rynku ewangelizacja uliczna, a o godz. 16.oo w naszym kościele Rocznica I Komunii Świętej.
2. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.3o.
3. W sobotę w katedrze tarnowskiej a także w Warszawie odbędą się święcenia naszych diakonów: Tomasza Śpiewaka oraz Sebastiana Śledziony. W sobotę o 17.3o wprowadzimy do naszej świątyni ks. Tomasza Śpiewaka. Po przywitaniu odprawi nabożeństwo majowe, by w niedzielę powitać go przy DPS - ie o godz. 11.3o. Przywitajmy go feretronami, sztandarami, naszą obecnością. Uroczysta Msza św. prymicyjna będzie  o godz. 12.oo  Kazanie wygłosi nasz były wikariusz, obecnie wikariusz w parafii katedralnej w Tarnowie ks. Stanisław Kłyś. Przyjdźmy, by zaświadczyć o naszej wdzięczności Bogu za kapłanów.
4. W kinie Galaktyka będzie film pt. TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich w sobotę o 16.2o i w przyszły poniedziałek o 20.oo ZAPRASZAMY.
5. W najbliższą niedzielę na placu rekreacyjnym przy szkole podstawowej nr 11 odbędzie się MAJÓWKA RODZINNA, której organizatorem jest Domowy Kościół. Będzie to sposób na wspólne spędzenie czasu dla całych rodzin. Przewidywanych jest wiele atrakcji m.in. występy sceniczne dzieci i młodzieży, zabawy i konkursy z nagrodami dla całych rodzin. Majówkę zakończy zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Początek od godz. 15.oo.
6. Zapraszamy dzieci komunijne i te z rocznicy oraz starsze do udziału w grupach parafialnych. DSM - ki  mają spotkania w czwartek o 17.oo w salce na plebanii a ministranci w sobotę o 9.oo. Zapisy już w zakrystii o każdej Mszy św.
7. Bóg zapłać za dzisiejszą pomoc dla naszych studentów, którzy wybierają się do pomocy na misje. Dziś rozprowadzają ciastka - posłuchajmy co mają nam do powiedzenia...
8. W przyszłym tygodniu będzie zbiórka do puszek dla 10 -letniego Jakuba. Ma złośliwego raka mózgi i potrzebne są pieniądze na chemię poza granicami naszego kraju. A Jakub pochodzi z parafii Rzuchowa, gdzie proboszczem jest ks. Jan Burdek a także proboszczem tej parafii był ks. Ryszard Słowik, który tam wybudował kościół a u nas przebywał pod koniec swojego życia.

 
2017-05-14

1. Dziś o 12.oo w naszej parafii I Komunia Święta dla 49 dzieci. Od jutra będziemy przeżywać Biały Tydzień. Przypominamy sobie swoją I Komunię Świętą i to czy już bardzo pokochaliśmy Chrystusa Eucharystycznego. W przyszłą niedzielę o 16.oo będzie Rocznica I Komunii.
2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o 17.3o.
3. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w parafii Ducha Świętego będzie 3 czerwca o 10.oo.
4. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną przeznaczoną na koszty związane z pracą nad ostatnią partią nowych dębowych ławek.
5. Dni Otwarte organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Mielcu w piątek od 10.oo - 12.3o a także Dom Kultury w czwartek. Serdecznie zapraszają.
6. Dzisiaj o 15.15 na Rynku odbędzie się kolejna ewangelizacja uliczna. Program w gablocie.
7. Jutro w naszej Sali Duszpasterskiej można zaznajomić się z leczeniem stawów, kręgosłupa, nadciśnienia, cukrzycy i innych chorób o godz. 17.oo. Zaproszenia są u ministrantów.
8. Pilnie są poszukiwane rodziny zastępcze  z otwartymi sercami, odpowiedzialnymi i gotowymi podjąć się opieki nad dziećmi, których rodziców trzeba zastąpić.
9. Stowarzyszenie diabetyków w Mielcu zaprasza na prelekcję pt. Choroby zwyrodnieniowe w cukrzycy w piątek na 16.oo w AGH ul. Skłodowskiej 4.
10. Studenci z naszej parafii wyjeżdżają na pomoc misyjną. W przyszłą niedzielę będą sprzedawać ciastka i zbierać ofiary na to szlachetne dzieło.
11. Spotkanie dla uczniów klas III gimnazjum w Zespole Szkół Technicznych będzie w czwartek o 16.oo.
12. Zmarli: + Marek Karkut, lat 55 oraz + Henryk Wroński,  którego pogrzeb będzie  we wtorek o godz.  13.oo. Dobry Jezu...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 113