Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na piątek, 20 stycznia 2017

    (Hbr 8,6-13)
    Teraz arcykapłan nasz otrzymał w udziale o tyle wznioślejszą służbę, o ile stał się pośrednikiem lepszego przymierza, które oparte zostało na lepszych obietnicach. Gdyby bowiem owo pierwsze było...

Ogłoszenia duszpasterskie
2017-01-15

1. Urząd Miejski zaprasza do skorzystania z możliwości dofinansowania na kolektory słoneczne, instalacje fotowoltaiczne, piece na biomasę i pompy ciepła dla domków jednorodzinnych. Nabór trwa tylko do 23 stycznia br. w Urzędzie Miejskim. Deklaracje można pobrać na stronie www.mielec.pl w zakładce AKTUALNOŚCI. Serdecznie dziękujemy.
2. Kursy na podstawy obsługi komputera dla seniorów, "roboty w akcji" dla gimnazjalistów oraz obsługa kas fiskalnych organizuje KANA.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 14.3o będzie zespół ALTERNATYWA BOŻEJ MIŁOŚCI  z Czermina z noworocznym koncertem kolęd. Zapraszamy.
4. Od lat organizujemy sprzątanie kościoła poprzez zeszyt. Dotychczas co 4 lata wypadały przyjścia w poniedziałki i w piątki po Mszy św. wieczornej. Teraz co trzy lata. Problem tkwi w tym, że coraz mniej parafian poczuwa się do tego obowiązku. A to tak niewiele. Inne rozwiązania podpowiadane przez parafian nie są korzystne dla parafii, dlatego dbajmy o swój kościół skoro jest taki piękny.
5. Dziś siostry zakonne prowadzące dom dla upadłych dziewcząt, proszą o pomoc do puszek.
6. Zmarli: + Alfred Babula, lat 63 oraz + Stanisław Lewandowski, lat 86, którego pogrzeb będzie jutro o 10.oo. Dobry Jezu...

 
2016-01-08

1. Katolickie Centrum Edukacji Młodzieżowej „Kana” ogłasza nabór na zajęcia z budowy i programowania robotów dla dzieci ze szkół podstawowych w czasie ferii zimowych, podstawy obsługi komputera dla seniorów i słuchaczy Uniwersytetu III Wieku oraz obsługa kas fiskalnych. Szczegółowe informacje zamieszczone są na tablicy ogłoszeń.
2. Jutro w kościele Ducha Św. będzie koncert kolęd Hanny Banaszak o godz. 19.3o.
3. W środę w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym będą Jasełka o godz. 16.oo. Zapraszamy.
4. Kolęda. Porządek kolędy w załączniku. W przyszłą niedzielę kolędy nie ma. Nastąpi przerwa w kolędzie ze względu na ferie do soboty 28 stycznia.
5. Zmarli: + Jan Surowiec, lat 69 oraz + Henryk Biernat, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 11.oo. Dobry Jezu...

 
2017-01-01

1. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę. Święcimy kredę, kadzidło i złoto. Można jeszcze dziś nabyć kredę, węgielek i kadzidło.W ten dzień z racji uroczystości postu nie ma. Ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Mędrców ze Wschodu upamiętniający ich pokłon Dzieciątku Jezus. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Ducha Świętego na Borku, o godz. 10.30, a po niej, ok godz. 11.30 rozpocznie się formowanie Orszaku i przemarsz na tereny zielone przy Bazylice Św. Mateusza, gdzie będzie miał miejsce uroczysty pokłon Trzech Króli, występy artystyczne i wspólne kolędowanie.
2. W sobotę 7 stycznia w Sali Duszpasterskiej odbędzie się XI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek, na który zapraszamy wszystkie dzieci do lat 11. Zapisy mogą być dokonane do środy 4 stycznia w zakrystii. Koncert odbędzie się  w niedzielę po Mszy św. o 12.oo.
3. Franciszkanki zapraszają wszystkich, którzy chcą należeć do III Zakonu oraz sympatyków na spotkanie opłatkowe  w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.3o do salki parafialnej na plebanii.
4. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.3o.
5. Bezpłatne badania mammograficzne są jeszcze tylko do czwartku od 9.oo - 17.oo w mambusie przy Gimnazjum na ul. Łąkowej.
6. Zaświadczenia podatkowe są już w zakrystii.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 106