Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 28 marca 2017

    (Ez 47,1-9,12)
    Podczas widzenia otrzymanego od Pana zaprowadził mnie aniał z powrotem przed wejście do świątyni, a oto wypływała woda spod progu świątyni w kierunku wschodnim, ponieważ przednia strona świątyni...

Ogłoszenia duszpasterskie
2017-03-26

1. Dziękujemy o. Antoniemu ze Zgromadzenia XX. Misjonarzy za wygłoszone Słowo Boże i klerykom za świadectwo. Jak było zapowiadane klerycy będą zbierać ofiary do puszek na seminarium.
2. Gorzkie Żale dzisiaj o 17.oo, a w tygodniu – 3 Drogi Krzyżowe: w czwartek o 17.oo i w piątek o 9.oo i 17.3o.
3. Wczoraj przeżywaliśmy kolejny „Dzień Świętości Życia”, w którym mogliśmy dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Można to jeszcze zrobić dzisiaj. Foldery można pobrać od ministrantów lub w zakrystii.
4. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy ludzkości przy wystawiony Panu Jezusie w monstrancji o godz. 17.oo.
5. Róże żywego różańca zapraszamy na wielkopostny dzień skupienia w sobotę o 9.oo, na który złożą się: konferencja, wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Msza św. i zmiana tajemnic.
6. Młodzież gimnazjalna proszona jest o podejście po Mszy św. do Sali Duszpasterskiej nad zakrystią i pobranie TRINITASÓW oraz rozniesienie do naszych mieszkać. W najnowszym numerze jest wspomnienie z poświęcenia pomnika, 100 lecie objawień fatimskich oraz plan rekolekcji wielkopostnych dla dorosłych, które rozpoczną się od następnej niedzieli i szczegółowy plan TRIDUUM SACRUM. Trzymajmy to parafialne czasopismo na widocznym miejscu, byśmy o każdej porze mogli z niego korzystać.

 
2017-03-19

1. Witamy w naszej parafii ks. Wojciecha, wikariusza z Woli Mieleckiej. Jak nam dawniej pomagały inne parafie w budowie kościoła, tak i my dzisiaj to czynimy. Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. W tym tygodniu w naszej parafii będzie będzie 4 Drogi Krzyżowe. W czwartek dla dzieci i młodzieży z Gimnazjum o godz. 17.oo, a w piątek dla starszych rano po Mszy św. o godz. 9.oo - o godz. 17.3o i jeszcze o godz. 20.oo - prowadzona przez młodzież. Zapraszamy chętnych, a zwłaszcza tych, którzy pracują do późna i nie mają możliwości uczestniczyć w Drodze Krzyżowej wcześniej. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyrusza 31 marca. Jest już 200 osób zgłoszonych. Spotkanie informacyjne będzie we wtorek o godz. 19.oo na Osiedlu.
3. W środę zapraszamy na Wieczornicę patriotyczną poświęconą mieleckim żołnierzom wyklętym na godz. 18.oo.
4. W sobotę i w przyszłą niedzielę będą rozdawane materiały na temat duchowej adopcji dziecka poczętego. Św. Jan Paweł II mówił: "NARÓD, KTÓRY ZABIJA WŁASNE DZIECI, JEST NARODEM BEZ PRZYSZŁOŚCI".
5. W przyszłą niedzielę przyjadą do nas klerycy i o. Antoni ze Zgromadzenia XX Misjonarzy z Krakowa. Po informacji zbiorą ofiary do puszek na prowadzenie Seminarium, w którym kształci się nasz Dawid.
6. Szkoła Języków Obcych zaprasza na bezpłatne kursy języka angielskiego, które zorganizowane będą w Mielcu. Szczegóły na afiszu.

 
2017-03-12

1. W tym tygodniu 3 Drogi Krzyżowe: w czwartek dla dzieci o 17.oo, a dla starszych piątek rano po Mszy św. o 9.oo i po południu o 17.3o. Gorzkie żale w niedzielę o 17.oo.
2. We wtorek w Bazylice będzie Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.oo.
3. W czwartek rozpoczynamy 7-tygodniowe Rekolekcje Ewangelizacyjne Wspólnoty Odnowy w Duchu św. po Mszy św. wieczornej.
4. Trwają zapisy na trzecią edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszy 31 marca z Mielca. Dla tych, którzy chcieliby się przygotować do podjęcia trudu EDK, organizatorzy przygotowali treningi. Najbliższy rozpocznie się dziś o godz. 15:00 przed Bazyliką na Starówce w Mielcu. Kolejne odbędą się w przyszłą sobotę i niedzielę.
5. Stowarzyszenie Trzeźwościowe "Nowe Życie" w Mielcu przy ul. Chopina 8 organizuje zajęcia w ramach działań opiekuńczo-wychowawczych. Skierowane są one do dzieci i gimnazjalistów, którzy chcą miło spędzić czas poza domem rozwijając swoje zainteresowania. Zapisy w Stowarzyszeniu lub na stronie internetowej.
6. Nasi ministranci zajęli trzecie miejsce w rozgrywkach piłkarskich w rejonie. Gratulujemy.
7. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną na pokrycie kosztów zakupu drzewa na nasze nowe dębowe ławki. Za tydzień kazania u nas wygłosi kapłan z Woli Mieleckiej i zbierze składkę na budujący się tam kościół.
8. Zmarł: + Grzegorz Wójcik. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 15.oo Dobry Jezu...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 109