Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 26 lutego 2017

    VIII niedziela zwykła

    (Iz 49,14-15)
    Mówił Syjon: Pan mnie opuścił, Pan o mnie zapomniał. Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona...

Ogłoszenia duszpasterskie
2016-02-19

1. Bogate są w tym roku obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mielcu. W sobotę o 12.oo nadanie imion dębom Niezłomnych przy drodze Mielec - Szydłowiec. O 16.oo spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem - Zalewskim, duszpasterzem Ormian z ok. 650 r. ich  pobytu w Polsce w Kanie na Osiedlu. Natomiast Msza św. w Bazylice w niedzielę o 11.oo.
2. Wczoraj 18 - tego lutego w Zabawie była Droga Krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, Msza św. i modlitwa o uzdrowienie, a dzisiaj i w środę o 18.15 w kinie  w Mielcu można zobaczyć film o bł. Karolinie ZERWANY KŁOS. Polecamy !!!
3. W sobotę o godz. 10.oo będzie obowiązkowa zbiórka ministrantów.
4. Jako dar serca na ławki dla naszego kościoła złożyła ofiarę Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Żywa Woda. Bóg zapłać.

 
2016-02-12

1. W czwartek, piątek i sobotę odbywały się  w naszej diecezji Kongregacje duszpasterskie. To znaczy - wszyscy kapłani spotkali się z Ks. Bp. Ordynariuszem. Mówiono  o rozpoczęciu V Synodu Diecezji Tarnowskiej  a  o naszej parafii było głośno. Otóż w Seminarium Duchownym przygotowuje się  do kapłaństwa 160 alumnów, z tego najwięcej - pięciu - z naszej parafii. Dziś oni są z nami  na feriach. Chcemy powiedzieć, że Pan Bóg nam pobłogosławił, gdyż wybudowaliśmy kościół, w tym roku będziemy przeżywać 30-lecie postania parafii a Pan Bóg obdarza naszą parafię powołaniami kapłańskimi i zakonnymi. Na 30-lecie będziemy mieć 15 wyświęconych kapłanów, a obecnie mamy 8 kleryków. Mamy więc za co Bogu dziękować.
2. W czwartek zapraszamy członków róż różańcowych i wszystkich zainteresowanych misjami na spotkanie z naszym klerykiem, który 6 tygodni był na wakacjach w Republice Centralnej Afryki do Sali duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej.
3. We wtorek na Starówce będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec a o 18.oo Msza św. za Ojczyznę.
4. Prezydent Mielca zaprasza na spotkanie mieszkańców osiedla Dziubków i Szafera w czwartek do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Łąkowej 6 na g. 18.oo.
5. Dyrektorzy Miejskich Przedszkoli ogłaszają zapisy na nowy rok szkolny od jutra.
6. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną przeznaczoną na pokrycie części kosztów zakupu drzewa, a także za serdeczne przyjęcie w czasie tegorocznej kolędy, którą zakończyliśmy we wtorek.
7. Odszedł do Pana: + Bogusław Chrobak, lat 56. Dobry Jezu...

 
2016-02-05

1. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Stąd młodzież przychodzi na godz. 9.oo, a dzieci na godz. 12.oo. Składka natomiast jako budowlana przeznaczona będzie na zakup brakującego suchego drzewa dębowego na ławki. Część drzewa jest już zakupione i przywiezione do stolarni.
2. W tym roku Dzień Chorych będzie w naszej parafii w DPS-ie w czwartek. Msza św. z Namaszczeniem Chorych o godz. 14.oo. Będzie do pobrania woda z Lourdes.
3. Spotkania w grupach w środę i w czwartek o godz. 16.oo lub 16.45.
4. Franciszkanki zapraszają sympatyków na spotkanie z O. Szczepanem z Sędziszowa w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 14.3o do salki na plebanię.
5. Jest nowy punkt do pobierania krwi na badania laboratoryjne LABOX na ul. kard. Wyszyńskiego po drugiej stronie Szkoły Podst. nr 11. Serdecznie zapraszają.
6. Zmarły: + Małgorzata Komaniecka, lat 49 - pogrzeb jutro o godz. 13.oo oraz + Stanisława Surdej, lat 94 - pogrzeb we wtorek o godz. 11.oo. Dobry Jezu...

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 108