Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2016-02-21

1. Przyjdźmy dzisiaj drugi raz na Gorzkie Żale o 17.oo. Droga Krzyżowa w tym tygodniu 3 razy. W czwartek i w piątek o 17.3o, a w piątek o 9.oo rano.

2. „Rola przekonań w zdrowieniu i pomoc w kryzysie emocjonalnym”. Wykład poprowadzi lek. med. Anna Wiśniewska-Małek w czwartek o godzinie 13.00 w auli Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego AGH w Mielcu przy ul. Skłodowskiej 4.

3. Rozpoczęły się już zapisy na drugą mielecką Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy z kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mielcu do Pilzna w piątek 11 marca. EDK ma charakter indywidualnej nocnej wędrówki, która odbywa się  w milczeniu. Jej celem jest spotkanie z Bogiem poprzez doświadczenie trudu Jego Męki. Zapisy zakończą  w czwartek 9 marca. Zapisy są prowadzone tylko poprzez oficjalną  stronie internetową EDK. Zachęcamy wszystkich do wyruszenia w Drogę, bo nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie.

4. Zapraszamy na obchody dnia pamięci Żołnierzy Wyklętych w Mielcu. W przyszłą niedzielę o 12.3o będzie Msza św. z ceremoniałem wojskowym w Bazylice św. Mateusza, a potem marsz  pamięci Żołnierzy Wyklętych ulicami Mielca, przez wiadukt aż do Placu AK. Ok. godz. 14.15 na placu AK będzie Apel Poległych, salwa honorowa oraz koncert pieni patriotycznych. Szczegóły na afiszu.

5. Tak jak my korzystaliśmy z dobroci innych parafii tak teraz w przyszłą niedzielę będzie mówił kazania i zbierze składkę ks. z Woli Mieleckiej na budujący się tam kościół. Bóg zapłać za hojność Waszego serca.

6. Dzisiaj ofiary do puszek zbiera O. Robert – bernardyn z Żytomierza na utrzymanie kleryków.

7. Za nieprzepracowane dniówki ofiarę na kościół złożyli: Bogumiła i Jan Pogodowie, Klichowie. Bóg zapłać.

8. Odeszli od nas w ubiegłym tygodniu: + Mieczysława Śliwa, lat 67; + Irena Szpak, lat 78; + Zbigniew Małek, lat 56. Dobry Jezu…