Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2016-02-07

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. W naszym kościele będzie 5 Mszy św. – rano o 7.3o i 9.oo a po południu o 15.oo – 16.3o i o 18.oo.

2. Jak wiemy po Środzie Popielcowej rozpoczynamy 40-godz. nabożeństwo w czwartek , w piątek i w sobotę, dla uświadomienia sobie tego, że nie pościmy, nie modlimy się , nie dajemy jałmużny w próżno ale dla Chrystusa żyjącego wśród nas w tabernakulum. Nabożeństwo 40-godz. jest osnute wg stałych godzin – 9.oo rano a po południu godz. 16.oo i 18.oo Szczegółowy plan jest na stronie parafialnej i w gablotach. W tym tygodniu Droga Krzyżowa dla dzieci w czwartek od 16.oo  - w piątek o 9.oo i 17.3o a Gorzkie Żale w niedzielę o 17.oo Warto przyjść drugi raz, a gdyby kogoś nie było stać – niech przyjdzie na Gorzkie Żale i zostanie na Mszę św.

3. W czwartek, 11 lutego przypada XXIV Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji będziemy mogli przyjąć Sakrament Namaszczenia Chorych, wodę z Lourdes, błogosławieństwo lourdzkie i uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w DPS-ie o godz. 15.oo przez nowo-konsekrowanego bpa w naszej diecezji Leszka Leszkiewicza, kolegi kursowego naszego ks. seniora ks. Leszka. Na tę uroczystość jesteśmy wszyscy zaproszeni, a zwłaszcza chorzy i ci, którzy się nimi opiekują.

4. Dzisiaj o 17.oo w Kanie będzie spotkanie z dr-em Stanisławem Krajskim nt. Zagrożenia ze strony islamu i nowego pogaństwa.

5. W przyszłą niedzielę składka na nowe dębowe ławki.

6. Odeszli od nas: + Irena Wej, lat 63 oraz + Genowefa Cholewa, lat 81, której pogrzeb będzie jutro o 13.oo. Dobry Jezu …