Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

2016-02-28

1. Gorzkie Żale dzisiaj o 17.oo. Przyjdźmy drugi raz do kościoła. W tym tygodniu 3 Drogi Krzyżowe  w naszym kościele: w czwartek i w piątek o 17.3o, a w piątek rano o 9.oo.

2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich Rodziców będzie w środę o godz. 18.oo.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. będzie dla klas III Gimnazjum w czwartek od 17.oo, a o 18.oo dla nich Msza św. W pierwszy piątek spowiedź św. przed Mszą św. o godz. 9.oo, a potem Droga Krzyżowa i Msza św. Do chorych pojedzie kapłan od 10.oo i od 19.oo. Po południu w pierwszy piątek spowiadamy od godz. 15.oo dzieci szkół podstawowych, a o godz. 16.oo będzie dla nich Msza św. Następnie od godz. 17.oo spowiadamy młodzież klas I i II Gimnazjum i dla nich Msza św. o godz. 18.oo.

4. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy ludzkości przy wystawiony Panu Jezusie w monstrancji o godz. 17.oo.

5. Też w sobotę od 9.oo będzie można nabyć na plebanii stroje pierwszokomunijne, a odsprzedać od godz. 8.oo.

6. Spotkanie informacyjne na temat Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się jutro o godz. 19 w Domu Katechetycznym przy kościele pw. MBNP na Osiedlu. Dla tych, którzy chcieliby się przygotować do podjęcia tego trudu organizatorzy przygotowywali spacery. W przyszłą niedzielę o godz. 15 przed naszym kościołem. Zachęcamy wszystkich do wyruszenia w Drogę.

7. Jak już słyszeliśmy TVP Kraków wyemituje w tym tygodniu nagranie o Parafii z sercem pt. Poświęcenie kaplicy Pana Jezusa Nazareńskiego w kościele Trójcy Przenajświętszej w Mielcu w 2012 r.: w środę o 21.oo – w czwartek o 19.25 – w sobotę o 19.1o.

8. Szkoła Podstawowa nr 3 zaprasza rodziców na “Dzień Otwarty” połączony z zapisami dzieci do kl. I  w godzinach od 16-18. Można też zapisać dziecko do 15 marca od 8 - 15.

9. Dwa lichtarze ufundowała dla naszego kościoła p. Bronisława Wiącek. Stoją przed ołtarzem. Bóg zapłać. Zaplanowaliśmy cztery. Trzy na świece ołtarzowe a czwarty na paschał. Czekają więc jeszcze dwa lichtarze.