Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

2016-04-17

1. Cieszymy się, gdyż możemy parafianom ogłosić dwóch kandydatów do przyjęcia Diakonatu z naszej parafii. Oto oni: Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie - Tomasz Śpiewak, ur. 25 września 1991 r. w Mielcu, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 21 maja 2016 r., natomiast alumn V roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, Sebastian Śledziona, s. Andrzeja i Lucyny, pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 14 maja 2016 r. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu im tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszych rodaków, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń Diakonatu.

2. Wystawa Katyńska z IPN-u z Rzeszowa jest dalej w naszym kościele.

3. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. III Gimnazjum będzie w czwartek o 18.oo.

4. Fundacja SOS przypomina się o badaniach mammograficznych w kwietniu i w maju od 9.oo – 17.oo.

5. Dzień Otwarty dla gimnazjalistów i ich Rodziców ogłasza II Liceum Ogólnokształcące na dzień 21 kwietnia w czwartek od 13.oo – 17.oo.

6. Wystarczyło pieniędzy na kolejną partię ławek. Teraz będą wykonywane całościowo tzn. wszystkie cztery rzędy razem, gdyż każdy rząd ma mieć takie same szerokości - na początku przy ołtarzu 2.40 m., a pod chórem 3.80 m. Stąd nieco dłużej będą wykonywane. Dzisiaj muzycy z Ukrainy rozprowadzają płyty swoich utworów. Jak wiemy w przyszłą niedzielę ogłosił Ojciec św. składkę na Ukrainę.

7. Dzisiaj muzycy z Ukrainy rozprowadzają płyty swoich utworów. Jak wiemy w przyszłą niedzielę Ojciec Święty ogłosił składkę na Ukrainę.

8. Zmarł: + Zbigniew Adamczyk, lat 64. Dobry Jezu…