Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2016-05-08

1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Majówka codziennie o godz. 17.3o. Odprawiamy w kapie maryjnej ufundowanej przez rodziców dzieci klas drugich. Bóg zapłać.

3. Dzisiaj Pierwsza Komunia Święta 148 dzieci klas drugich. Dzieci będą miały Biały Tydzień i przychodzą codziennie o 17.3o.

4. We wtorek przybywają do naszej parafii znaki Światowych Dni Młodzieży, a więc Krzyż i obraz Matki Bożej. Powitanie o godz. 9.15 i po nim Mszy św. z okolicznościowym kazaniem. O 10.15 znaki pojadą do następnej parafii. Zapraszamy wszystkie róże, grupy apostolskie, młodzież, parafian, gdyż te same znaki będą przy Ojcu św. w Krakowie. A więc wtorek g. 9.15.

5. Wykłady Kursu Przedmałżeńskiego, który rozpoczął się wczoraj, odbywają się w niedziele i w soboty o 19.oo w Sali Duszpasterskiej nad zakrystią.

6. Za tydzień będziemy przeżywać Zesłanie Ducha Świętego i rocznicę I Komunii św. dzieci klas trzecich o godz. 16.oo. Dzieci przed Pierwszym Piątkiem już się wyspowiadały, gdyby jednak któreś z nich potrzebowało oczyszczenia, niech wyspowiada się podczas nabożeństw majowych w tym tygodniu. Przypominamy tym, którzy tego niedosłyszeli, że w naszej diecezji, a więc i w naszej parafii, I Komunia św. od przyszłego roku szkolnego będzie zawsze w klasie trzeciej.

7. W Rzeszowie w dniach 1 – 2 maja br. odbywały się XI Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Reprezentacja naszej parafii zdobyła 7 miejsce w Polsce spośród wszystkich drużyn ministrantów. Gratulujemy świetnej gry i wspaniałego wyniku.

8. Ogłaszamy, że Niepełnosprawni Ruchowo wyjeżdżają do Częstochowy 21 maja o godz. 5 rano sprzed Biura Zarządu tj. ul. Mickiewicza 51. Planowany powrót o 23.oo.

9. Bóg zapłać za składkę budowlaną przeznaczoną na pokrycie części kosztów za ogrzewanie kościoła.