Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2016-05-15

1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego i odpust w parafii Ducha Świętego. O godz. 16.oo będzie rocznica I Komunii dzieci klas trzecich.

2. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.3o.

3. W związku z chorobą naszego p. Organisty będziemy gościć innych organistów. Panu Organiście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

4. Za tydzień będzie w naszej parafii uroczystość odpustowa i złoty jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Prałata Józefa Bukowca. Kaznodzieją będzie ks. inf. Władysław Kostrzewa z Tarnowa, który też wygłosi kazanie na Mszy św. o godz. 12.oo z okazji jubileuszu 50-lecia Kapłaństwa Ks. Prałata Józefa Bukowca. Życzenia będzie można składać na początku Mszy św. Osobę ks. Prałata polecamy Waszym modlitwom. Z tej okazji będą stosowne obrazki, a także pamiątki od p. Jurija, które można będzie pobrać za ławkami.

5. Po południu za tydzień będzie w naszej parafii na placu rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej nr 11 na Osiedlu Smoczka Druga Majówka Rodzinna, której organizatorem jest Domowy Kościół. Będzie to sposób na wspólne spędzenie czasu dla rodzin. Przewidziane jest wiele atrakcji. Od godz. 15.oo - występy sceniczne dzieci i młodzieży, a także konkursy sportowe z nagrodami dla całych rodzin oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami – losowanie głównej nagrody o 19.oo. Majówkę zakończy zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie.

6. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła. W naszym kościele 4 Mszy św. o godz. 7.3o – 9.oo – 16.oo i o 18.oo.

7. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne i nieco starsze, zapraszamy do udziału w grupach parafialnych. Dziewczynki zapraszamy do DSM-u. Spotkanie w czwartek o godz. 16:30 w sali pod plebanią. Chłopców zapraszamy do bycia ministrantami. Spotkanie dla nich w sobotę o 9:00.

8. W tym roku oaza dla dzieci odbywać się będzie w Czermnej koło Jasła. Karty na oazę są do odbioru w zakrystii.

9. W Boże Ciało (26 maja) wieczorem w Rzeszowie po raz kolejny odbędzie się największy w Polsce koncert uwielbieniowy „Jednego Serca Jednego Ducha”. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy. Zapisy w zakrystii lub u ks. Mariusza z wpłatą 10 zł/os.

10. W dniach 27 - 30 czerwca odbędzie się kolejne spotkanie młodych w Dębowcu. Z naszej parafii jest organizowana grupa młodzieży, która będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Gdyby ktoś chciał dołączyć, proszony jest o kontakt z ks. Mariuszem do 5 czerwca.

11. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: + Mirosław Madeja, lat 53 oraz + Anna Romanowska, lat 85. Dobry Jezu…