Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 22 lipca 2017

    Wspomnienie św. Marii Magdaleny

    (Pnp 8,6-7)
    Połóż mię jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar...

2016-05-29

1. W oktawę Bożego Ciała Msza św. wieczorowa o godz. 18.oo i procesja eucharystyczna połączona z majówką. Od środy śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W środę o godz. 10.oo będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa Leszka Leszkiewicza w związku z poświęceniem obrazu św. Jadwigi, Królowej do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu. Zapraszamy do licznego udziału, gdyż mieszkańcy ul. św. Jadwigi Królowej, a także wszystkie Jadwigi z parafii mogą sobie pobrać obrazy Patronki.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała i dwie procesje z błogosławieństwem dzieci: o 16.oo i z Mszą św. o godz. 18.oo.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do chorych pojedzie kapłan w piątek o 10.oo i o 19.oo Spowiadamy przed Mszami św. o 9.oo - 16.oo i o 18.oo.

5. Wczoraj ks. Bp Jacek Jezierski udzielił w Elblągu naszemu diakonowi Jackowi Białkowi Sakramentu Kapłaństwa. W sobotę o godz. 17.3o będzie powitanie Prymicjanta przed kościołem, po czym odprawi nabożeństwo czerwcowe. W najbliższą niedzielę Msza św. Prymicyjna o godz. 12.oo. Procesja sprzed Domu Pomocy Społecznej o 11.3o. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne do niesienia wieńca. Róże różańcowe niech przyjdą na powitanie i po Mszy św. Ks. Prymicjant pobłogosławi tajemnice do zmiany.

6. Składka przyszłej niedzieli – budowlana. Przeznaczona jako druga na ogrzewanie kościoła.

7. Przypominamy, że dzisiaj po każdej Mszy św. przed kościołem młodzież z naszej grupy apostolskiej prowadzi kiermasz ciast. Można także u nich nabyć plakaty i chorągiewki do ozdobienia domów na czas pobytu Ojca św. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

8. Zmarł: + Łukasz Biernacki, lat 31. Dobry Jezu…