Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2016-06-12

ZAPROSZENIE DO STAREGO SĄCZA NA DIECEZJALNE ŚWIĘTO RODZINY

piątek, 10, czerwca 2016

Czcigodni Małżonkowie! Drogie Rodziny!  W niedzielę 19 czerwca będziemy przeżywać we wszystkich parafiach diecezji tarnowskiej Diecezjalne Święto Rodziny. Rozważając nauczanie papieża Franciszka, pragniemy jeszcze bardziej uświadamiać sobie, iż „na mocy sakramentu małżeństwa każda rodzina staje się dobrem dla Kościoła (…) Miłość przeżywana w rodzinach jest nieustanną mocą dla życia Kościoła” (Amoris Laetitia, 87-88). Mając świadomość, iż „strzeżenie sakramentalnego daru Pana spoczywa nie tylko na pojedynczej rodzinie, ale także na całej wspólnocie chrześcijańskiej” (Amoris Laetitia, 87), będziemy gromadzić się w naszych wspólnotach parafialnych, by modlić się za wszystkie małżeństwa i rodziny, prosząc o otwartość na łaski sakramentu małżeństwa oraz o wytrwałość w kroczeniu drogą ich powołania. Jako rodzina diecezjalna zgromadzimy się na starosądeckich Błoniach, by tam przywoływać orędownictwa św. Jana Pawła II – Papieża Rodziny. W tym roku szczególne zaproszenie do pielgrzymowania kieruję do małżonków obchodzących jubileusz zawarcia sakramentu małżeństwa. Msza Święta sprawowana na Ołtarzu Papieskim w intencji wszystkich rodzin rozpocznie się o godzinie 11.00. W czasie liturgii jubilaci reprezentujący całą diecezję uroczyście odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie. Dodatkową radością przeżywaną w czasie tej liturgii będzie uroczyste ogłoszenie decyzji Stolicy Apostolskiej o uznaniu św. Kingi za patronkę miasta Stary Sącz. Po zakończeniu uroczystości odbędzie się festyn dla rodzin organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej.  Drodzy Siostry i Bracia!   W roku Jubileuszu Miłosierdzia i 1050-tej rocznicy chrztu Polski zapraszam Was serdecznie do wspólnej modlitwy i świętowania w Starym Sączu. Niech nasze pielgrzymowanie będzie żarliwą prośbą zanoszoną do Boga o łaski potrzebne dla wszystkich rodzin. Z nadzieją na spotkanie i z głębokim przekonaniem, że św. Kinga i św. Jan Paweł II wypraszać będą naszym rodzinom łaskę wiary i miłości, z serca Wam błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.                                                                      

† Andrzej Jeż  BISKUP TARNOWSKI.

Z naszej parafii wierni swój udział mogą zgłosić w zakrystii do najbliższej środy.

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.oo.

2. Dzisiaj ostatni dzień zapisów młodzieży z naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży do Karkowa. Zainteresowanych zapraszamy bezpośrednio po Mszy św. do Sali Duszpasterskiej na zakrystią.

3. Msza św. za Ojczyznę w Bazylice we wtorek o 18.oo.

4. AUTOPART zatrudni pracowników. Informacje na plakacie.

5. Kurs rysunku i malarstwa w wakacje. Informacje szczegółowe na afiszu.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.oo będzie przyjęcie na aspirantów. Zapraszamy rodziny do uczestniczenia w tej uroczystości.

7. W czwartek po Mszy św. będzie spotkanie rodziców i uczestników oazy.

8. Zmarł + Krzysztof Jońca, lat 42. Dobry Jezu…