Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na czwartek, 14 grudnia 2017

    Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

    (Iz 41,13-20)
    Ja, twój Bóg, ująłem cię za prawicę mówiąc ci: Nie lękaj się, przychodzę ci z pomocą. Nie bój się, robaczku...

2016-07-17

1. Od środy w naszej parafii rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży z 24 osobową grupą z Francji. Pierwsze spotkanie i przywitanie będzie w kościele w środę na Mszy św. o godz. 18.oo Zapraszamy parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie. W czwartek o 9.oo wyruszy z naszego kościoła pielgrzymka do Chorzelowa. Przybędą do nas wszystkie grupy pielgrzymów zagranicznych z całego Mielca i okolic. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Sanktuarium Królowej Rodzin w Chorzelowie. Młodzież, która przybędzie do naszej diecezji będzie miała dzień wspólnoty przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu w sobotę o godz. 17.oo Niech gościom towarzyszy nasza młodzież i dorośli, dlatego - tylko dzisiaj - proszę zgłaszać się na wyjazd o godz. 12.3o do Starego Sącza w zakrystii. Koszt 10,-zł. W przyszłą niedzielę o godz. 12.oo młodzież francuska będzie na Mszy św., natomiast od godz. 17.oo na placu Armii Krajowej na Osiedlu przed Domem Kultury będzie zakończenie pobytu młodzieży w naszym mieście. Będzie to Mielecki Festiwal Młodych, w czasie którego wystąpią SIEWCY LEDNICY. Przewidziano także wiele innych atrakcji. Zapraszamy.  Już teraz informujemy, że w przyszły poniedziałek na godz. 18.oo przybędzie do naszej parafii Ivan Komarenko i wraz z dziećmi z Afryki zaśpiewa utwory, które śpiewał już u prezydenta w Warszawie a także będzie śpiewał na Światowych Dniach Młodzieży przed papieżem Franciszkiem. O Ivanie warto dużo wiedzieć. Pochodzi z Syberii, studiował na Uniwersytecie Warszawskim i śpiewa. Resztę można doczytać w internecie. Przypominamy !!!  Przychodzimy środę na godz. 18.oo – w czwartek na 9.oo – w sobotę wyjazd do Starego Sącza o 12.3o - w niedzielę na godz. 12.oo i potem na 17.oo.

2. Odszedł do Domu Ojca ks. abp Zygmunt Zimowski lat 67. Pogrzeb dzisiaj o 15.oo w Mędrzechowie  a o 19.oo w rodzinnej miejscowości w Kupieninie. We wtorek o 11.oo w katedrze radomskiej. Dobry Jezu…