Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2016-08-28

1. Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż dokonał zmian kapłanów z naszej parafii. Odszedł na probostwo do Krosnej ks. Leszek Poremba, któremu składamy serdeczne podziękowania za 5-cio letni trud pracy duszpasterskiej w parafii zwłaszcza nad lektorami, a przede wszystkim nad założonym i prowadzonym chórem parafialnym. Do naszej parafii przybył ks. mgr Piotr Mączka z Dębicy z par. Miłosierdzia Bożego oraz ks. mgr Marian Hyjek. Ks. Marian będzie mieszkał razem z mamą w bloku obok kościoła. Jest na rekonwalescencji i będzie pomagał nam w duszpasterstwie. Ks. Piotrowi i ks. Marianowi życzymy obfitych łask na czas pobytu w naszej parafii.

2. W środę o 18.oo na Osiedlu będzie Msza św. za Ojczyznę z ok. 36-tej rocznicy powstania SOLIDARNOŚCI.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota i niedziela miesiąca oraz rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. W czwartek spowiadamy od godz. 17 młodzież klas III Gimnazjum i o 18 będzie miała swoją Mszę św. W pierwszy piątek spowiadamy przed Mszą św. o godz. 9.oo a po południu od 15.oo dzieci Szkół Podstawowych i o 16 będzie dla nich Msza św. Od 17.oo spowiadamy młodzież klas I  i  II Gimnazjum i Msza św. o godz. 18.oo Do chorych pojedzie kapłan od 10 i od 19. Również w sobotę na bulwarach przy ul. Rzecznej będzie Festyn od godz. 14.3o.

4. W sobotę od 17.oo wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i nabożeństwo przebłagalne Niepokalane Serce Maryi za grzechy ludzkości. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.3o.

5. Odpust w Zawadzie rozpoczyna się w sobotę Dróżkami o 15.oo, a trwa od niedzieli 4 do niedzieli - 11 września. Szczegółowy plan na afiszu.

6. Medyczno-Społeczne Centrum ogłasza zapisy na kierunki: technik farmaceutyczny, masażysta, usług kosmetycznych, sterylizacji medycznej, opiekun medyczny oraz kursy: terapii zajęciowej, opieka nad przewlekle chorym w domu, sanitariusz szpitalny, opieka nad małym dzieckiem.