Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

    III niedziela Adwentu

    (Iz 61,1-2a.10-11)
    Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

2016-10-23

1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. prof. dr hab. Janusza Królikowskiego, dziekana tarnowskiej Sekcji Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i prepozyta kapituły kolegiackiej w Bochni w ramach dni kultury chrześcijańskiej w Mielcu. Dziękujemy za obecność, wygłoszone Słowo Boże i za wszelką życzliwość.
2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.30 a następnie Msza Święta.
3. W następnym tygodniu będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół daje możliwość zyskiwania odpustów za zmarłych. Żeby zyskać odpust zupełny trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Możliwość do spowiedzi będzie w piątek od godz. 16.00. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu Bożego Miłosierdzia.
4. Kartki na wypominki są za ławkami i w zakrystii.
5. We wtorek i środę będzie miało miejsce w Mielcu nawiedzenie Krzyża, który trzymał w rękach Jan Paweł II podczas ostatniej Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek. O godz. 17.15 we wtorek nastąpi powitanie krzyża w bazylice później adoracja do 23.00. następnego dnia w Schronisku św. Brata Alberta przy ul. Sandomierskiej w godz. od 8:00 do 13:00. Zapraszamy.
6. Zapraszamy na wykład „Współczesna psychologia jako zagrożenie dla wiary” w najbliższy piątek o godz. 17.00 do dawnej bursy, który wygłosi Anna Wasiukiewicz.
7. Za tydzień, w niedziele, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, będziemy gościć w naszej parafii siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego oraz o. Piotra Waśkę, werbistę, misjonarza z Papui Nowej Gwinei. Siostry Misjonarki i Ojciec przybliża nam tematykę misji, zachęcając do modlitwy i współpracy. Będą tez rozprowadzać kalendarze i materiały misyjne.
8. Zmarł: + Stanisław Bik, lat 62. Pogrzeb będzie we wtorek o 14:30. Dobry Jezu…