Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 20 marca 2018

    Dzień powszedni

    (Lb 21, 4-9)
    Od góry Hor szli Izraelici w kierunku Morza Czerwonego, aby obejść ziemię Edom; podczas drogi jednak lud stracił cierpliwość. I zaczęli mówić przeciw Bogu i Mojżeszowi:...

2016-12-04

1. Dzisiaj od 12.oo - 19.oo przy ul. Rzecznej obok Bazyliki św. Mateusza będzie Jarmark Świąteczny.
2. W czwartek czcimy Niepokalane Poczęcie NMP. Msze św. będą rano o godz. 7.3o i 9.oo a po południu o 16.oo i o 18.oo.
3. W Niepokalane Poczęcie jest Godzina Łaski od godz. 12.00 do 13.00. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce we Włoszech powiedziała: "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu  8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu". Zapraszamy więc do naszego kościoła w czwartek na godz. 12.oo.
4. W środę na godz. 17.3o zapraszamy na comiesięczne spotkanie dzieci klas II i ich Rodziców. Spotkanie w grupach dla uczniów gimnazjum w środę lub w czwartek o godz. 16.oo lub 16.45.
5. W piątek oratorium o bł. Karolinie odbędzie się w dolnym kościele Ducha Świętego w Mielcu o godz. 18.oo Zapraszamy.
6. W przyszłą niedzielę Rodzina Franciszkańska naszej parafii zaprasza wszystkich, którzy pragną należeć do tej rodziny na Mszę św. o godz. 14.3o a potem na spotkanie braterskie z O. Szczepanem z Sędziszowa do salki na plebanii.
7. Na placu kościelnym jest wystawa bł. ks. Jerzego Popiełuszki pt. NASZ DUSZPASTERZ I MY. Jest to przygotowanie dalsze do poświęcenia pomnika ku Jego czci.
8. W sobotę o godz. 17.oo będzie w Kanie spotkanie nt. Pogrzebani nocą, Ofiary Grudnia 70 z panem Piotrem Brzezińskim, pracownikiem IPN w Gdańsku.
9. W przyszłą niedzielę prosimy uczniów z Gimnazjum o przyjście do zakrystii celem pobrania i rozniesienia Trinitasów. Jest to nr poświęcony bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, alumnom - żołnierzom oraz programowi rekolekcji adwentowych, które wygłosi O. Piotr z Sanktuarium Porwania z Górska. Będzie to bliższe przygotowanie parafian do poświęcenia figury.
10. W najbliższą niedzielę będzie składka budowlana przeznaczona na nowe dębowe ławki. Przypominamy, że dwa tygodnie czekamy na dane do Urzędu Skarbowego za rok 2016.
11. Prasa katolicka, kalendarze na 2017 r. są do nabycia u ministrantów. Msze św. wspólnotowe i jubileuszowe.
12. Odeszła do Pana dr Irena Michońska, pomagająca w DPS-ie. Dobry Jezu...