Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 marca 2018

    Piąta Niedziela Wielkiego Postu

    (Jr 31, 31-34)
    Pan mówi: "Oto nadchodzą dni, kiedy zawrę z domem Izraela i z domem Judy nowe przymierze. Nie takie jak przymierze, które zawarłem z ich...

2017-01-01

1. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę. Święcimy kredę, kadzidło i złoto. Można jeszcze dziś nabyć kredę, węgielek i kadzidło.W ten dzień z racji uroczystości postu nie ma. Ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Mędrców ze Wschodu upamiętniający ich pokłon Dzieciątku Jezus. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w kościele Ducha Świętego na Borku, o godz. 10.30, a po niej, ok godz. 11.30 rozpocznie się formowanie Orszaku i przemarsz na tereny zielone przy Bazylice Św. Mateusza, gdzie będzie miał miejsce uroczysty pokłon Trzech Króli, występy artystyczne i wspólne kolędowanie.
2. W sobotę 7 stycznia w Sali Duszpasterskiej odbędzie się XI Parafialny Przegląd Kolęd i Pastorałek, na który zapraszamy wszystkie dzieci do lat 11. Zapisy mogą być dokonane do środy 4 stycznia w zakrystii. Koncert odbędzie się  w niedzielę po Mszy św. o 12.oo.
3. Franciszkanki zapraszają wszystkich, którzy chcą należeć do III Zakonu oraz sympatyków na spotkanie opłatkowe  w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.3o do salki parafialnej na plebanii.
4. Zmiana tajemnic różańcowych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.3o.
5. Bezpłatne badania mammograficzne są jeszcze tylko do czwartku od 9.oo - 17.oo w mambusie przy Gimnazjum na ul. Łąkowej.
6. Zaświadczenia podatkowe są już w zakrystii.