Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2016-02-12

1. W czwartek, piątek i sobotę odbywały się  w naszej diecezji Kongregacje duszpasterskie. To znaczy - wszyscy kapłani spotkali się z Ks. Bp. Ordynariuszem. Mówiono  o rozpoczęciu V Synodu Diecezji Tarnowskiej  a  o naszej parafii było głośno. Otóż w Seminarium Duchownym przygotowuje się  do kapłaństwa 160 alumnów, z tego najwięcej - pięciu - z naszej parafii. Dziś oni są z nami  na feriach. Chcemy powiedzieć, że Pan Bóg nam pobłogosławił, gdyż wybudowaliśmy kościół, w tym roku będziemy przeżywać 30-lecie postania parafii a Pan Bóg obdarza naszą parafię powołaniami kapłańskimi i zakonnymi. Na 30-lecie będziemy mieć 15 wyświęconych kapłanów, a obecnie mamy 8 kleryków. Mamy więc za co Bogu dziękować.
2. W czwartek zapraszamy członków róż różańcowych i wszystkich zainteresowanych misjami na spotkanie z naszym klerykiem, który 6 tygodni był na wakacjach w Republice Centralnej Afryki do Sali duszpasterskiej po Mszy św. wieczornej.
3. We wtorek na Starówce będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec a o 18.oo Msza św. za Ojczyznę.
4. Prezydent Mielca zaprasza na spotkanie mieszkańców osiedla Dziubków i Szafera w czwartek do Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Łąkowej 6 na g. 18.oo.
5. Dyrektorzy Miejskich Przedszkoli ogłaszają zapisy na nowy rok szkolny od jutra.
6. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną przeznaczoną na pokrycie części kosztów zakupu drzewa, a także za serdeczne przyjęcie w czasie tegorocznej kolędy, którą zakończyliśmy we wtorek.
7. Odszedł do Pana: + Bogusław Chrobak, lat 56. Dobry Jezu...