Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

    III niedziela Adwentu

    (Iz 61,1-2a.10-11)
    Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

2017-05-07

1. Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Rymut Wojciech, pochodzący z naszej parafii jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu w dniu 20 maja 2017 r. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu tych święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym ks. Proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń diakonatu.
2. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.3o.
3. We wtorek Msza św. w int. Ojczyzny w Bazylice o 18.oo.
4. W środę będzie konferencja na Osiedlu z ok. 70 - lecia powstania parafii MB Nieustającej Pomocy od 11.oo.
5. W najbliższą niedzielę Mszy św. jubileuszowej na Osiedlu będzie przewodniczył ks. abp Henryk Nowacki o 11.oo.
6. Franciszkanie zapraszają sympatyków na spotkanie w niedzielę po Mszy św. o 14.3o, któremu będzie przewodniczył O. Szczepan Król z Sędziszowa.
7. W naszej parafii w przyszłą niedzielę będzie I Komunia św. dla 49 uczniów kl. III o godz. 12.oo. Spowiedź św. dla nich, dla ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych w sobotę od 9.oo.
8. Rocznica I Komunii św. będzie za dwa tygodnie 21 maja o godz. 16.oo.
9. Dzisiaj na Rynku o 15.15 spotkanie ewangelizacyjne.
10. Z okazji setnej rocznicy objawień MB w Fatimie w sobotę o godz. 11.oo odbędą się Diecezjalne uroczystości w Borkach Szczucińskich. W naszej parafii w kaplicy MB Fatimskiej w DPS - ie będzie Msza św. o www.buy-trusted-tablets.com godz. 15.oo, a w naszym kościele o godz. 20.oo  Bóg zapłać fundatorom za ornat fatimski i na antepedium, które już jest na ołtarzu. Z tej okazji w sobotę i w niedzielę można będzie pobrać broszurki i książki o MB Fatimskiej. Ofiara dobrowolna. Zapraszamy.
11. Pielgrzymki z Mielca: Służby Zdrowia do Częstochowy 26 - 28  maj. Do Włoch 23 - 30 lipiec. Szczegóły za ławkami.
12. Zakończył się Tydzień Biblijny. Z tej okazji Odnowa w Duchu św. przygotowała karteczki do pobrania u ministrantów i medytacji.
13. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca, dlatego składka będzie budowlana na brakujące ławki dębowe do naszego kościoła. Są wygodne, ale niektórzy mają zastrzeżenia do swego słusznego wzrostu, dlatego ostatnią partię ławek podniesiemy całościowo o 2 cm. Myślę, że dogodzimy wszystkim.
15. Zmarł: + Janusz Kanik, lat 63. Dobry Jezu...