Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

    III niedziela Adwentu

    (Iz 61,1-2a.10-11)
    Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

2017-05-21

1. Dzisiaj o 15.15 będzie na Rynku ewangelizacja uliczna, a o godz. 16.oo w naszym kościele Rocznica I Komunii Świętej.
2. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.3o.
3. W sobotę w katedrze tarnowskiej a także w Warszawie odbędą się święcenia naszych diakonów: Tomasza Śpiewaka oraz Sebastiana Śledziony. W sobotę o 17.3o wprowadzimy do naszej świątyni ks. Tomasza Śpiewaka. Po przywitaniu odprawi nabożeństwo majowe, by w niedzielę powitać go przy DPS - ie o godz. 11.3o. Przywitajmy go feretronami, sztandarami, naszą obecnością. Uroczysta Msza św. prymicyjna będzie  o godz. 12.oo  Kazanie wygłosi nasz były wikariusz, obecnie wikariusz w parafii katedralnej w Tarnowie ks. Stanisław Kłyś. Przyjdźmy, by zaświadczyć o naszej wdzięczności Bogu za kapłanów.
4. W kinie Galaktyka będzie film pt. TERAZ I W GODZINĘ ŚMIERCI z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich w sobotę o 16.2o i w przyszły poniedziałek o 20.oo ZAPRASZAMY.
5. W najbliższą niedzielę na placu rekreacyjnym przy szkole podstawowej nr 11 odbędzie się MAJÓWKA RODZINNA, której organizatorem jest Domowy Kościół. Będzie to sposób na wspólne spędzenie czasu dla całych rodzin. Przewidywanych jest wiele atrakcji m.in. występy sceniczne dzieci i młodzieży, zabawy i konkursy z nagrodami dla całych rodzin. Majówkę zakończy zabawa taneczna. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnej zabawie. Początek od godz. 15.oo.
6. Zapraszamy dzieci komunijne i te z rocznicy oraz starsze do udziału w grupach parafialnych. DSM - ki  mają spotkania w czwartek o 17.oo w salce na plebanii a ministranci w sobotę o 9.oo. Zapisy już w zakrystii o każdej Mszy św.
7. Bóg zapłać za dzisiejszą pomoc dla naszych studentów, którzy wybierają się do pomocy na misje. Dziś rozprowadzają ciastka - posłuchajmy co mają nam do powiedzenia...
8. W przyszłym tygodniu będzie zbiórka do puszek dla 10 -letniego Jakuba. Ma złośliwego raka mózgi i potrzebne są pieniądze na chemię poza granicami naszego kraju. A Jakub pochodzi z parafii Rzuchowa, gdzie proboszczem jest ks. Jan Burdek a także proboszczem tej parafii był ks. Ryszard Słowik, który tam wybudował kościół a u nas przebywał pod koniec swojego życia.