Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

    III niedziela Adwentu

    (Iz 61,1-2a.10-11)
    Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

2017-06-11

1. Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny ku czci Trójcy Przenajświętszej. Kazania głosi Ks. Kamil Kopyt ze Starówki. Sumę odpustową odprawi Ks. Prałat Kazimierz Czesak, proboszcz z Osiedla i dziekan naszego dekanatu. W tym roku przeżywamy 30 - lecie powstania parafii. Główne uroczystości odbędą się z udziałem Ks. Biskupa Ordynariusza w niedzielę, 17 grudnia. Biskup poświęci nam nowe, dębowe ławki.
2. We wtorek na Starówce Msza św. za Ojczyznę o godz. 18.oo, a wcześniej adoracja i różaniec za Ojczyznę.
3. Również we wtorek w naszym kościele Msza św. i procesja różańcowa z okazji setnej rocznicy objawień MB Fatimskiej o godz. 20.oo. Podziękowania i prośby do Matki Bożej Fatimskiej będziemy przedstawiać w czasie nabożeństwa. Prosimy je składać do skrzynki, która jest przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy.
4. W czwartek - Boże Ciało. Procesja do czterech ołtarzy wyjdzie z kościoła po Mszy św. o godz. 9.oo. Zapraszamy wszystkich do oddania czci Bogu w Najświętszym Sakramencie.
5. W Boże Ciało wieczorem w Rzeszowie odbędzie się największy w Polsce koncert uwielbieniowy "Jednego Serca Jednego Ducha". Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy. Zapisy dzisiaj w zakrystii lub u ks. Mariusza z wpłatą 10zł/os.
6. W sobotę o godz. 18.oo przyjęcie do grona aspirantów chłopców ze Szkoły Podstawowej. Jest jeszcze możliwość, by inni do nich dołączyli.
7. W przyszłą niedzielę z okazji 30 rocznicy beatyfikacji bł. Karoliny będzie w Zabawie Droga Krzyżowa o 15.oo, a potem Msza św. i modlitwa o uzdrowienie pod przewodnictwem Ks. Biskupa Andrzeja Jeża.
8. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę budowlaną przeznaczoną na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.
9. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Są też "Dobre Nowiny" do pobrania.
10. Zmarła: + Bronisława Jachyra, lat 89. Pogrzeb będzie jutro o godz. 15.oo. Dobry Jezu...