Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na poniedziałek, 22 stycznia 2018

    Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Wincentego, diakona i męczennika

    (2 Sm 5, 1-7. 10)
    Wszystkie pokolenia izraelskie zeszły się u Dawida w Hebronie i oświadczyły mu: „Oto my jesteśmy kości twoje...

2017-09-03

1. Komunikat Ks. Biskupa Ordynariusza o koronacji Obrazu MB Chorzelowskiej w najbliższą sobotę. o 11.oo ............
Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka na koronację do Chorzelowa w sobotę o 9.oo rano. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce wszystkich: róże różańcowe, Odnowę w Duchu Świętym, franciszkanki, Domowy Kościół i inne grupy modlitewne, ministrantów, lektorów, dzieci po I Komunii św. i młodzież, zwłaszcza przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Niech Matka Boża Chorzelowska koronowana wszystkich przedstawi Swojemu Synowi Jezusowi Chrystusowi.
2. Dzisiaj o 14.oo Msza św. na Starówce z okazji powiatowych dożynek.
3. Rekrutacja na Mielecki Uniwersytet Dziecięcy odbędzie się od 4 - 8 września br. dla dzieci od 9 - 13 lat.
4. Rozpoczynamy przygotowanie dzieci do I spowiedzi i Komunii św. Spotkanie organizacyjne dla dzieci klas III i ich rodziców będzie w środę o godz. 18.oo Obecność obowiązkowa.
5. W czwartek zapraszamy lektorów na rozpoczęcie roku na Mszę św. o godz. 18.oo, a po niej do sali duszpasterskiej.
6. Spotkania grupy młodzieżowej AWM odbywają się w piątki po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy młodzież szkolną od klasy 7 wzwyż.
7. W przyszłą niedzielę o 14.3o mają Mszę św. franciszkanie z o. Szczepanem, a potem spotkanie braterskie w salce na plebanii.
8. Spotkanie popielgrzymkowe dla grupy 16 rozpocznie się w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 14.3o.
9. Nowy feretron dla naszej parafii z Panem Jezusem Nazareńskim i Miłosiernym ufundowała róża św. O. Pio p. Stanisławy Laskowskiej. Bóg zapłać.
10. W przyszłą niedzielę o 12.oo Msza św. dla dzieci oraz z racji II niedzieli - składka budowlana.
11. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Dwie sentencje z Gościa Niedzielnego. Pierwsza: MOJE "ZA" BOGIEM LUB "PRZECIW" BOGU DOKONUJE SIĘ W WYBORZE - JESTEM ALBO MNIE NIE MA NA NIEDZIELNEJ MSZY ŚW. Druga: NIEDZIELA POŁĄCZONA Z WOLNĄ OD PRACY SOBOTĄ UTRACIŁA SWÓJ WYJĄTKOWY CHARAKTER. JEJ ŚWIĘTOŚĆ ZAGUBIŁA SIĘ W KULTURZE WEEKENDU.