Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

2017-09-24

1. Dzisiaj na Starówce odpust ku czci św. Mateusza.
2. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy różańcowe nabożeństwa październikowe. Będą odbywały się codziennie o godz. 17.3o.
3. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.3o.
4. Tylko do przyszłej niedzieli włącznie zgłaszamy kandydatów do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
5. W związku z reformą szkolnictwa Ks. Biskup postanowił, aby przygotowanie do bierzmowania odbywało się w klasach od VI do VIII. Przypominamy, że owo przygotowanie odbywa się we własnej parafii. W przyszłą niedzielę zostaną podane terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania z kl. VI i VII. Natomiast przygotowanie w klasach II i III gimnazjum pozostaje według przyjętego porządku.
6. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Niestety, polskie prawo na to pozwala. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest nr PESEL dlatego kto nie pamięta prosimy o zabranie dowodów osobistych i włączenie się w tą akcję.   
7. W sobotę czcimy 65-lecie Rzeszowiaków. W kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie Msza św. o godz. 9.oo, a o godz. 17.oo koncert w Domu Kultury.
8. W Centrum Kształcenia Praktycznego w Mielcu w ramach projektu trwają zapisy na kursy zawodowe dla osób powyżej 50 roku życia.
9. W czwartek o 11.oo w Domu Kultury będzie konferencja poświęcona 80. rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego.