Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na sobotę, 20 stycznia 2018

    Dzień powszedni - wspomnienie św. Fabiana, papieża i św. Sebastiana, męczennika

    (2 Sm 1, 1-4. 11-12. 19. 23-27)
    W owym czasie: Po zwycięstwie nad Amalekitami wrócił Dawid i zatrzymał się przez...

2017-10-01

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które dziś się rozpoczynają, codziennie o 17.30 a następnie Msza Święta.
2. W tym roku wyjątkowo z racji stulecia objawień fatimskich październikowe dróżki różańcowe będą 13 października w piątek. Już dziś zapraszamy.
3. Spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Świętej i ich rodziców będzie w środę o godz. 17.30. Będą poświęcone i rozdane różańce.
4. Spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania będą odbywały się w następujących dniach:
- klasy VII: I  pon. miesiąca, godz. 16.oo (gr. I), 16.45 (gr. II) oraz I środa miesiąca godz. 16.45 (gr. III)
- klasy VI:  I pon. miesiąca, godz. 16.oo (gr. I), 16.45 (gr. II) oraz I środa miesiąca, godz. 16.oo (gr. III)
Uczniowie szkół nr 11 i 13 przychodzą według ustalonego przez katechetów porządku, natomiast uczniowie spoza tych szkół proszeni są, aby przyjść w tym tygodniu na spotkanie wybranej grupy i dopisać się do niej. Przypominamy, że przygotowanie do bierzmowania odbywa się we własnej parafii, a nie przy szkole, do której dziecko uczęszcza.
5. W czwartek od 17:oo spowiedź święta dla młodzieży kl. III gimnazjum, o 17:30 różaniec dla nich a następnie Msza Święta w ramach bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca października. Pojedziemy do chorych od 9:3o i od 19:oo. Spowiadamy w piątek przed Mszą Świętą o 9:oo, a popołudniu od 15:oo dzieci szkół podstawowych, dla nich różaniec o 15:3o a później Msza Święta, następnie od 17:oo spowiedź klas VI, VII SP i II gimnazjum i dla nich Msza Święta o 18:oo w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.  
7. Inicjatywa ”Różaniec do granic”, której celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej Ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca. W naszej diecezji są wyznaczone trzy kościoły stacyjne w Powroźniku, Muszynie i Tyliczu. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło.
8. W pierwszą sobotę zapraszamy na adorację wynagradzającą o godz. 17:oo.
9. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o 12:oo zapraszamy wszystkie dzieci.
10. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II informuje, że z okazji Dnia Papieskiego, w przyszłą niedzielę (08.10) po każdej Mszy św. nauczyciele wraz z uczniami będą (przy kościele) zbierali do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, (które pomaga uczniom zdolnym z ubogich rodzin).
11. Rodzina Franciszkańska zaprasza na wysłuchanie życiorysu św. Franciszka w środę o 17:oo a w przyszłą niedzielę zaprasza sympatyków na spotkanie w przyszłą niedzielę, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 14:30, a potem spotkanie braterskie, któremu przewodniczył będzie o. Szczepan.
12. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na ławki.
13. Jak było zapowiadane dziś można złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Jeśli wierzymy trzeba nam się opowiedzieć za życiem którego dawcą jest Bóg.