Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

    III niedziela Adwentu

    (Iz 61,1-2a.10-11)
    Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

2017-11-01

1. W dniach od 1 - 8 listopada zyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za zmarłych.

2. Dzisiaj Msze św. tak jak w niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.3o. Nabożeństwa na cmentarzach w Mielcu będą: o godz. 12.oo na Cmentarzu Komunalnym, a o 14.3o na Cmentarzu Komunalnym i Cmentarzu Parafialnym.

3. W czwartek  Dzień Zaduszny. Msze św. o 7.3o i 9.oo, a po południu o 16.oo i 18.oo. (zapraszamy uczniów klas 6 i 7 ze Szkół Podstawowych)

4. Wypominki w naszym kościele będą przez cały listopad wraz z różańcem o godz. 17.3o Przez listopad odprawiamy także codziennie Mszę św. za dusze wypominane w naszym kościele. Kartki na wypominki  do pobrania  za ławkami.

5. W tym tygodniu z okazji I piątku pojedziemy do chorych - w piątek od 10.oo i o 19.oo. Spowiadamy dodatkowo w czwartek przed Mszami św., a w piątek przed Mszą św. o godz. 9.oo - 16.oo /dla dzieci Szkół Podstawowych /- 18.oo / dla Gimnazjum /

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu jako przebłaganie Niepokalanego Serca NMP będzie w sobotę od 17.oo

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.3o będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Klub Inteligencji Katolickiej w Mielcu serdecznie zaprasza na spotkanie z inicjatorem akcji „Różaniec do granic” , Panem Lechem Dokowiczem. Spotkanie pod hasłem: „Znaki Czasu” odbędzie się dnia 5 listopada, tj. w niedzielę o godz. 18.00 w Kościele Dolnym Parafii Ducha Świętego. Przypomnijmy, że  nawet do 2 mln Polaków wzięło udział w cennej inicjatywie o nazwie „Różaniec do Granic” i modliło się za Polskę i świat. Cała akcja odbyła się dnia 7- ego października b.r. w roku jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie.

9. Ruch Patriotyczny zaprasza na spotkanie z Piotrem Szubraczykiem na temat: "Zagłady Polaków w Związku Radzieckim w latach 1937-1938".