Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 17 grudnia 2017

    III niedziela Adwentu

    (Iz 61,1-2a.10-11)
    Duch Pana Boga nade mną, bo Pan mnie namaścił. Posłał mnie, by głosić dobrą nowinę ubogim, by opatrywać rany serc złamanych, by zapowiadać wyzwolenie jeńcom i...

2017-12-03

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas przygotowania na przyjście Pana Jezusa do naszych serc. Roraty w niedzielę o 6.3o i o 18.oo, a w dni powszednie o 18.oo, Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci z lampionami zapraszamy od jutra codziennie na godz. 18.oo.
2. Spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców będzie w środę o 18.oo.
3. Klasy III Gimnazjum w grupach w środę i w czwartek o 16.oo lub 16.3o w kaplicy DPS-u.
4. Kierowcy Seniorzy są zaproszeni na bezpłatny cykl szkoleń w każdą środę do końca stycznia o godz. 16.oo w siedzibie "Wirażu" obok pomnika Wolności.
5. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszym kościele o 7.3o - 9.oo - 16.oo i o 18.oo. W uroczystość post nie obowiązuje. Od godz. 12.oo - 13.oo będziemy przeżywać w kościele Godzinę Łaski a o 13.oo będzie dodatkowa Msza św. Po Mszy św. o godz. 18.oo w Sali Duszpasterskiej usłyszymy wykład nt. „Wydarzeń, które wstrząsnęły światem” /Luter - Fatima - Rosja - 100 - lecie objawień MB Fatimskiej/.
6. W przyszłą niedzielę spotkanie sympatyków rodziny franciszkańskiej z O. Szczepanem z Sędziszowa po Mszy św. o 14.3o w salce na plebanii.
7. Stroiki adwentowe na dofinansowanie oaz dla dzieci, młodzieży i dorosłych rozprowadza dzisiaj Domowy Kościół.
8. Młodzież z gimnazjum zapraszamy po Mszy św. do Sali Duszpasterskiej celem pobrania opłatków i Trinitasów i ich rozniesienia do mieszkań parafian.
9. W przyszłą niedzielę wg programu zamieszczonego w Trinitasie rozpoczynamy rekolekcje.
10. W przyszłą niedzielę składka budowlana na pokrycie kosztów nowych, dębowych ławek. Jak wiemy mamy w kościele 500 mb. ławek. Dzisiaj już kościół ładnie się prezentuje. Nawet ktoś powiedział, że jakoby się nieco powiększył.
11. Przy ulicy obok kościoła stanął pomnik Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
12. "Dobre Nowiny" są do pobrania za ławkami, a pozostała prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.