Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na wtorek, 23 stycznia 2018

    Dzień powszedni

    (2 Sm 6, 12b-15. 17-19)
    Poszedł Dawid i sprowadził z wielką radością Arkę Bożą z domu Obed-Edoma do Miasta Dawidowego. Ilekroć niosący Arkę Pańską postąpili sześć kroków, składał w...

2017-12-10

1. Rozpoczynamy rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do przeżycia 30-lecia istnienia naszej parafii. Rekolekcje głosi ks. Prałat Andrzej Liszka, dyr. Domu Księży Emerytów w Tarnowie. W środę cały dzień spowiedź św. a w czwartek na zakończenie rekolekcji składka na koszty związane z rekolekcjami. Jak już wiemy 30-lecie świętujemy pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża w przyszłą niedzielę o godz. 18.oo Przyjdźmy wtedy dwa razy do kościoła. Raz, by uczestniczyć w niedzielnej Mszy św. a drugi raz, by podziękować Panu Bogu za dzieło, któreśmy razem wykonali za 30 lat. Przed godz. 17.oo rozpocznie się z tej okazji w Sali Duszpasterskiej projekcja filmu pt. Jako w niebie tak i w Komańczy. Film o Ks. Kard. Wyszyńskiem. Zapraszamy w przyszłą niedzielę kilka minut przed 17.oo. /Afisze są w gablotach/
2. Nasi lektorzy zdobyli w rozgrywkach dekanalnych w piłkę nożną  dwa pucharowe trzecie miejsca. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
3. Za tydzień kiermasz świąteczny organizowany przez dzieci z drużyn harcerskich Z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.
4. Policja przestrzega przed różnymi formami kradzieży przed świętami. W wątpliwościach dzwonić pod nr 997.
5. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę przeznaczoną na nowe dębowe ławki. W przyszłą niedzielę będzie składka do puszek na kościoły na Wschodzie.
6. W czasie rekolekcji w tym tygodniu i spowiedzi świątecznych w przyszłym prosimy załatwiać sprawy kancelaryjne przed lub po Mszach świętych.
7. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Są też świece wigilijne jako dzieło pomocy dla potrzebujących.
8. Zmarł + Bogusław Smoliński, lat 64. Dobry Jezu...