Polecamy

Reklama

Napisz do nas

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Czytania z dnia

  • Czytania na niedzielę, 18 lutego 2018

    Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

    (Rdz 9, 8-15)
    Tak rzekł Bóg do Noego i do jego synów: "to Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z...

2018-02-04

1. W naszym mieście Diecezja Tarnowska zaplanowała wykłady przy Bazylice na Starówce. Będą one odbywać się w czwartki w każdym miesiącu od godz. 17 - 19. W tym miesiącu będzie to                          w czwartek 15 lutego. Oto dwa tematy: Czy prawo oznacza obowiązek? oraz  Co indywidualne sumienie ma do powiedzenia w sprawach społecznych? Zapraszamy zainteresowanych tą tematyką.
2. W przyszłą niedzielę przypada 160. rocznica objawień Matki Bożej z Lourdes, a także Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji po Mszach św. będziemy rozdawać buteleczki z wodą z Lourdes, a w następny poniedziałek w DPS-ie będzie Msza św. i możliwość przyjęcia Sakrament Chorych.
3. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Program tegorocznego nabożeństwa 40-godzinnego jest już wyłożony za ławkami. Prosimy, by mieszkańcy bloków i ulic zaznajomili się z tym planem i przyszli na adorację. Jest też program pracy duszpasterskiej dla przedsiębiorców. Proszę pobrać i pojechać.
4. W przyszłą niedzielę będzie składka na cele parafialne.
5. Zmarli: + Marian Mokrzycki, lat 73 oraz + Renata Semen, lat 42, której pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.oo. Dobry Jezu...